Поперековий остеохондроз: гімнастика, відео

Дуже поширене захворювання хребта в основі розвитку якого лежить :

 • хондроз,
 • спондилоартроз,
 • спондильоз,
 • пошкодження міжхребцевих дисків, суглобів та тіл самих хребців.

Ця велика група захворювань називається вертеброгенною або спондилогенною. Раніше вважалось, що вікова категорія осіб з ДДЗХ 45 років і старше. Проте, за останні 5 років простежується тенденція до значного помолодшання віку пацієнтів з ДДЗХ. Як правило, це люди 30-35 річного віку ДДЗХ-хронічне прогресуюче незапальне захворювання,домінуючими факторами якого є:

 • малорухомий спосіб життя,
 • неблагоприємні статико-динамічні навантаження на хребет,
 • умови праці та проживання,
 • харчування,
 • спадково-конституційні особливості.

Поперековий остеохондроз: гімнастика, відео

Для поперекового остеохондроза гімнастика і відео просто необхідні. Ведучими факторами у розвитку хвороби лежить хронічний травматизм м”язево-звязкового апарату та між хребцевого диску з його деформацією, утворення між хребцевих кил та їх механічний тиск на нерви, спинно-мозкові корінці та спинний мозок. Через компресію у вказаних структурах виникає порушення кровообігу та асептичне запалення.

Процес має тенденцію до прогресування та генералізаціі. Захворювання перебігає з загостреннями та ремісіями . Діагностика ДДЗХ включає:

 • неврологічний огляд,
 • рентгенологічні функціональні проби на ПВХ,
 • РТГ ПВХ,
 • томографія комп’ютерна або магнітно-резонансна .

Клінічний перебіг залежить від рівня ураження, що лежить в основі класифікаціі дегенеративно-дистрофічних змін з переважним ураженням попереково-крижового відділу хребта, між хребцевих дисків, з втягненням в патологічний процес судинно-нервових утворень ,нервових корінців, нервових сплетень певного рівня.

Поперековий остеохондроз: гімнастика, відео

Основні поняття: хондроз-дегенеративно-дистрофічне ураження пульпозних ядер між хребцевих дисків ,що супроводжується їх деформацією,зменшенням висоти. Розшаруванням, втратою амортизаційних функцій, поступовим руйнуванням,переважно через «вакуум-феномен», утворення горизонтальних остеофітів . Вікова категорія 40-45 років .

Скарги прості та всім відомі- гострий або тупий біль у попереку, обмеження рухів, перекос тулуба,біль у сідницях, важко сидіти та ходити .

Головна перевага нашої установи Медична практика Здоров,я –наявність сучасного фізіотерапевтичного устаткування.

На базі клініки згрупований потужний арсенал сучасних апаратів з фізіотерапіі, що дозволяє швидко та якісно лікувати широкий перелік захворювань в гострий період,а також проводити реабілітацію та профілактичні заходи

Розміщення діагностичного відділення, відділення фізіотерапевтичних процедур ,залу лікувальної гімнастики у одному корпусі -неабияка зручність для наших пацієнтів .

Адже ця унікальна особливість забезпечує максимально зручний режим пересування хворих з гострими больовими синдромами при захворюваннях хребта та суглобів

Кожному пацієнту ми надаємо можливість отримати високої якості консультативну та діагностичну допомогу лікарів нашого закладу, отримати максимум інформаціі та рекомендаціі по лікуванню своєї хвороби на консиліумі лікарів,пройти курс лікування з використанням найсучаснішого фізіотерапевтичного обладнання за індивідуальною програмою з урахуванням усіх особливостей організму, що є запорукою успішного результату.