Правильне лікування міжхребцевих гриж

міжхребцева грижа лікуванняМіжхребцева грижа - це захворювання опорно-рухового апарату, при якому міжхребцевий диск виходить за межі хребетного простору з можливим розривом фіброзного кільця. Воно супроводжується дегенеративними змінами в диску, протрузією або випинанням диска, пролапсом або грижею, колапсом або великим зниженням висоти диску, значним старінням із відкладеннями солей.

Поява грижі призводить до здавлення нервового корінця і часто здавлює судини. Як наслідок, в здавленому корінці з'являється асептичне запалення, що супроводжується сильним та гострим болем, пошкодженням чутливості корінця і розладами роботи м'язів у шийному, грудному або поперековому відділі, які іннервуються цим корінцем. Це радикулопатія дискогенної природи. Грижа міжхребцевого диска - це патологія, яка виникає в результаті ураження міжхребцевого диска. Міжхребцева грижа висувається в бік, здавлює нервовий корінець і викликає запальний процес, який супроводжується набряком. Статистика доводить, що на кожні 100 000 людей припадає 100 випадків появи грижі міжхребцевого диска. Але, на жаль, не всі розуміють причини і симптоми цього захворювання і не знають, яким способом його можна вилікувати.

Причини виникнення хребетної грижі

Хребетна грижа може з'явитися через такі фактори, як травма хребта при падінні або сильному ударі, підняття важкого вантажу, різкий поворот тіла, сидячий спосіб життя, ожиріння. Що стосується симптомів грижі міжхребцевого диска, то вони залежать безпосередньо від виду грижі та її розмірів. Перша ознака - це відчуття болю в хребті. Наступні ознаки - це поколювання, парестезія, неправильна робота сечових і статевих органів.

Методи лікування грижі міжхребцевого диска

Способи лікування міжхребцевої грижі діляться на нейрохірургічні (з проведенням операції) або консервативні (без хірургічного втручання). Безопераційний метод в залежності від ситуації проводиться за допомогою спеціальних медикаментів і немедикаментозних практик. Хірургічний спосіб, в свою чергу, передбачає більш кардинальне рішення проблеми: міжхребцева грижа видаляється за допомогою оперування, а біль проходить практично миттєво. Але цьому методу притаманні суттєві недоліки. Наприклад, висока ймовірність рецидиву, а також травмування хребетного простору під час операції. Виходячи з цього, багато лікарів вдаються до операційного методу тільки в крайніх випадках, коли безопераційне лікування не дає результатів.

Поетапне лікування міжхребцевої грижі

На першому етапі лікування міжхребцевої грижі необхідно проконсультуватися з неврологом, який зуміє визначити гостроту і ступінь серйозності радикулопатії, що виникла. Часто трапляється так, що без допомоги нейрохірурга ніяк не обійтися. Наприклад, це випадки, коли корінцева симптоматика розвивається з дуже великою швидкістю або з'являється радикулоішемія, коли разом з нервовим корінцем пошкоджується артеріальна кровоносна судина, яка живить цей корінець. Ось чому в першу чергу необхідна консультація невролога. Лікар зможе точно визначити як проводити лікування: впливати на усунення больових відчуттів або на зниження набряклості, знімати м'язову напругу або відновлювати тонус м'язів та їх чутливість. На другому етапі відбувається безпосередній вплив на сам диск, на грижу і на тканини, розташовані навколо неї, оскільки процес запалення завжди супроводжується венозним застоєм, перифокальним лімфостазом, порушенням тканинного дихання, гіпоксією і ацидозом. Це суттєва причина, через яку виникає потреба в ранньому застосуванні фізіотерапії та локальному впливі на болючі процеси. Двадцять років успішної роботи колективу "Медпрактика Здоров'я" на чолі з лікарем вищої категорії В'ячеславом Віталійовичем Пілюйко і володіння унікальними напрацюваннями є гарантією того, що ми вміємо грамотно впливати на кожну ланку запалення і завжди досягаємо позитивних результатів (в більшості випадків без хірургічного втручання).

Сучасний арсенал фізіотерапії в "Медпрактика Здоров'я"міжхребцева грижа

Грижа міжхребцевого диска може лікуватися двома принципово різними способами. За допомогою консервативної лікувальної методики або хірургічного видалення грижі міжхребцевого диска. Що стосується оперативного втручання, то воно здійснюється виключно за чіткими показаннями до хірургічного лікування у спеціалізованих клініках і відділеннях. За багато років роботи ми спостерігали різні результати безопераційного і оперативного лікування міжхребцевої грижі і визначили, що головними показаннями в необхідності операції є:

 • розмір випинання грижі диска більше 7-10 мм з секвестрацією.
 • гостра виразність корінцевого болю і відсутність схильності до його зникнення протягом двох тижнів, особливо якщо випинання міжхребцевої грижі перевищує 7 мм.
 • безрезультатність лікування грижі міжхребцевих дисків консервативним способом протягом більше 3-х місяців.
 • прояв атрофії м'язів при відсутності функціональної активності нервового корінця.
 • парези і паралічі органів сечової і статевої системи (іншими словами, нетримання сечі і калу)
 • чіткий прояв корінцевого болю, і відсутність тенденції до його зникнення.

Міжхребцева грижа шийного, грудного, поперекового відділу хребта

На сьогоднішній день досягнення сучасної медицини в діагностичній та терапевтичній сфері дозволяють уникнути небезпечних нейрохірургічних операцій при захворюваннях опорно-рухового апарату і відкривають абсолютно унікальні можливості для проведення успішного консервативного лікування міжхребцевої грижі.               Різні джерела сходяться в одній думці. Незадовільні результати хірургічної методики лікування міжхребцевої грижі диска спостерігаються в 15% випадків, а рецидиви після операцій трапляються у більш ніж 20% пацієнтів. Відсоток ускладнень становить не більше 5%, але в більшості випадків ускладнення спостерігаються у пацієнтів, які відмовилися проходити повний курс реабілітації у спеціалізованій установі. Більш ніж у половини хворих, які проходили курс хірургічного лікування і у яких міжхребцева грижа діагностувалася до операції, така насправді не була єдиним патогенетичним фактором в механізмі виникнення поперекового болю. Виходячи з цього, цікавими є дослідження А. Арутюнова. Відомий нейрохірург вивчив практично сотню трупів людей, які при житті не страждали поперековими болями, і в 7 випадках виявив не тільки поодинокі, але й множинні міжхребцеві грижі дисків, а в 4 випадках різко виражені грижі.  На основі даних досліджень у багатьох лікувальних установах склалася загальна думка з цього приводу. Вона полягає в тому, що нейрохірургічні операції по усуненню дискогенної хвороби показані тільки для 12% хворих. Всі інші пацієнти зобов'язані вдаватися до консервативного способу лікування остеохондрозу хребта. При деяких обставинах призначається так зване медикаментозне консервативне лікування при якому застосовуються сучасні препарати.

Наші методи лікування-це сучасні  фізіотерапевтичні технології

HILT BTL- ВІЛТ-Високоінтенсивна Лазеротерапія- Режим " Пояснично-крестцовая боль-Аналгезия" , " Пояснично-крестцовая боль-Регенерация" , " Восстановление нерва", Електротерапія BTL-Протокол "Обезболивание-острая боль", "Обезболивание-Хроническая боль", "Миорелаксация", Ультразвукова терапія ВTL

Міжхребцева грижа - лікування без операції в Медпрактика Здоров'я

  "Багаторічний досвід роботи нашого лікувального закладу" Медпрактика Здоров'я" дозволяє здійснювати успішне консервативне лікування міжхребцевих гриж. У комплексі лікувальних і лікувально-реабілітаційних процедур при лікуванні пацієнтів з міжхребцевої грижею різного ступеня складності ми поєднуємо сучасні фізіотерапевтичні методики різного спектру впливу, лікарські препарати з протинабряковими, протизапальними, міорелаксуючими, вегетостабілізуючими, судиннозміцнюючими, антиоксидантними властивостями, активно поєднуємо різні методики масажу з рефлексотерапією, фармакопунктурою, лазеропуктурою, електропунктурою, гірудопунктурою з лікувальними вправами". При розробці лікувальних програм для консервативного лікування остеохондрозу і міжхребцевої грижі фахівці клініки "Медпрактика Здоров'я" застосовують ряд унікальних комплексних рішень, які враховують всі індивідуальні особливості перебігу хвороби пацієнта. Залежно від місця утворення, виділяють такі типи міжхребцевих гриж:

 • Міжхребцева грижа поперекового відділу
 • Міжхребцева грижа шийного відділу

Кожному з напрямків лікування грижі хребта, передбачає свої програми і методики лікування, які використовуються також в клініці здоров'я Хмельницького:

 • Ослаблення больових, запальних процесів і набрякання, а також поліпшення функціонування лімфотоку і кровотоку. Для цього лікарями призначається протизапальна терапія, ін'єкції анестетиків і глюкокортикоїдів, фізіо- та рефлексотерапія.
 • Зменшення розмірів грижового випинання за допомогою діатермії, електротерапії, фонофорез, локальної ін'єкційної терапії та тракцій.
 • Зниження ризику травматизації невральної структури. Цей напрямок здійснюється за допомогою витягування хребта, використання ортопедичних матраців, фізичних вправ і психологічної корекції.

Описані методики консервативного лікування грижі хребта визнані неймовірно ефективними. Але на жаль, в даний час багато лікувальних установ при лікуванні грижі часто використовують тільки один із цих напрямів. Ми ж знаємо, що стійкий ефект дає застосування всіх трьох методологічних напрямків та активно застосовуємо їх у комплексі. Крім того, наші лікарі розробляють план лікування виходячи із загальної клінічної картини та індивідуальних особливостей кожного пацієнта.

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом