Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

 

Вітаю всіх відвідувачів сайту “Медпрактика Здоров”я”

За численними проханнями ,зауваженнями, побажаннями наших пацієнтів і тих, хто вперше побував на сторінках нашого сайту ,але вже втиг написати або передзвонити в нашу “Медпрактика Здоров”я”, я намагаюсь максимально доступно  та більш інформативно подати інформацію про ожливості лікування захворювань нервової системи методами акупунктури та рефлексотерапії у нашій клініці.

Захворювання нервової системи:                                                                  

1. Головний біль : 

 •          Судинна  цефалгія                                                         
 •          Пароксизмальна гемікранія                                          
 •          Головний біль напруги 
 •          Посттравматичний головний  біль                                               

2. Вегетативні розлади: вегетосудинна дистонія (ВСД) , нейроциркуляторна дистонія (НЦД)

3. Головокружінняння                                                                  

4.Вертебро-базилярна недостатність  1 -2 ст              

5.Трігемінальна невропатія                                              

6.Невропатія лицевого нерва-ранній відновний період                                               

7.Невропатії верхніх або  нижніх  кінцівок 

8.Полінейропатії1-2 ст                                                   

9.Компресійно -ішемічні невропатії                       

10.Міофасціальний больовий синдром

11.Фіброміалгія

12.Міжреберна невропатія

Неврологічні прояви остеохондрозу:

 1.     Цервікалгія,цервікобрахіалгія-
  біль у шиї та руці- ураження шийних корінців
 2.     Торакалгія-біль у грудній клітці  -ураження грудних корінців
 3.     Люмбалгія  ,люмбоішіалгія-біль в попереку та нозі  -ураження попереково-крижових     корінців.

Вертерогенно-дискогенна радикулопатія (здавлення нервових корінців та сплетень при ураженнях міжхребцевого диску) 

шийного та поререково-крижового відділів, нейродистрофічний периартикулярний  синдром: плече-лопатковий периартроз, коксартроз, периартроз  колінних та гомілково-ступневих суглобів,нейроостеофіброз крижово-клубових зєднань, хронічний невропатичний біль .

Кокцигодинія-біль в копчику

   Реабілітація після травм нервових корінців або сплетень  верхніх або  нижніх кінцівок, інфекційних захворювань ,корекція порушення ходи внаслідок підвищення мязевого тонусу після інсультів,травм, при паркінсонізмі ,при демієлінізуючих захворюваннях.

 

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії   Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

    

Рефлексотерапія і акупунктура в неврології

Вважається загальновизнанним та доведеним ,що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів : ендорфінів,енкефалінів,а також біологічно активних речовин в організмі людини ,підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення!Місцево, на рівні нейрона,енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію.Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії ,де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа.

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

* Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт.

Рефлексотерапія – узагальнююче поняття і поєднує

Акупунктуру з прогріванням полинними сигарами або моксами – метод профілактики, реабілітації та лікування захворювань нервової системи шляхом впливу на організм людини через точки акупунктури (ТА), і рефлексогенні зони (РЗ)

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

 Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

Аурикулотерапію (голкотерапію ТА вушної раковини)

Складність та своєрідність чутливої іннервації вушної раковини просто надзвичайні, адже , анатомо-фізіологічно вушна раковина контактує з системою трійчастого нерва, з сегментами спинного мозку, з ретикулярною формацією, таламусом, гіпоталамусом, лімбічною системою. Ця особливість робить аурикулотерапію незамінною та беззаперечно ефективною методикою профілактики та лікування захворювань центральної та периферичної нервової системи, а також для врегулювання функціональних розладів в роботі внутрішніх органів та систем. Крім лікувальної цінності, точки акупупунктури вушної раковини мають діагностичне значення. Вушна раковина – це своєрідна проекція органів та систем людського організму, де в певних зонах розміщенні відповідні точки акупунктури, що відповідають за конкретний орган. В нормі ці точки безболісні, шкіра над ними гладенька, блискуча, звичайного кольору. При гострому захворюванні точка болюча, гіперемована. При хронічному процесі точка не реагує на подразнення, шкіра над нею бліда, лущиться.

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапіїЛікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

Фармакопунктуру (введення в ТА ліків)

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

Лазеротерапію, лазеропунктуру і квантову терапію (вплив на ТА інфрачервоного лазерного випромінювання. Застосовується завдяки вираженому протибольовому, протинабряковому ефекту. Крім цього, лазеротерапія покращує реологічні властивості крові, покращує мікроциркуляцію венозної крові та відтік лімфи, покращує утилізацію (засвоєння глюкози та кисню тканинами), що особливо актуально при наявній гіпоксії та запаленні.

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

Квантова терапія дозволяє застосовувати лазерне випромінювання локально з метою більш глибокого проникнення в тканини для посилення місцевого протинабрякового та знеболюючого ефекту.

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії  

Електротерапію зонально особливо актуальна при наявності у пацієнта м”язево-тонічного синдрому – вираженого болючого напруження м`язів спини. Параметри, експозиція та кількість сеансів визначається лікарем з урахуванням неврологічного статусу кожного окремого пацієнта.

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

-електротерапія в режимі міоралаксації особливо  актуальна при наявності у пацієнта м”язево-тонічного синдрому -вираженого болючого  напруження м”язів спини.Параметри ,експозиція та  кількість сеансів визначається лікарем з урахуванням  неврологічного  статусу кожного  окремого пацієнта. 

Электропунктуру – ця методика актуальна при корінцевих болях в кінцівках, використовуються ТА по ходу “проблемного корінця”

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

Мікрохвильову резонансну терапію – метод локальної терапії мікрохвилями міліметрового діапазону супроводжується м`яким протинабряковим, знеболюючим ефектом

.Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

Магнітотерапію – вплив магнітного поля певних параметрів на рефлексогенні зони

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

Низькочастотне магнітне перемінне поле підвищує швидкість проведення потенціалу дії по нерву, збільшує збудливість нервового волокна, зменшує периневральний набряк. Крім того, магнітотерапія низькочастотним МП відновлює функціональні властивості нейролеми аферентних провідників больової чутливості, що призводить до значного ослаблення або припинення імпульсації з вогнища болю!

Ультразвуковий фонофорез з протизапальними засобами на рефлексогенні зони

   Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії

Важливе значення має масаж. У клініці застосовуємо точковий масаж, релаксуюючий масаж волосистої частини голови, шийно-комірцевої зони, точковий масаж стоп, м`яку масажну техніку для верхніх та нижніх кінцівок, постізометричну релаксацію.

Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії Лікування захворювань нервової системи методами рефлексотерапії  

Результати, отриманні після застосування у схемі лікування різних захворювань акупунктури та рефлексотерапіі ,підкреслюють факт, що окрім зняття симптомів основного захворювання методи рефлексотерапії викликають ряд неспецифічних ефектів, проявами яких є:

 • гармонізація діяльності центральної нервової системи та емоційного фону
 • стабілізація периферичної нервової системи
 • нормалізація вегетативної нервової системи
 • активація працездатності
 • посилення процесів адаптації
 • нормалізація роботи ендокринної та іммунної систем
 • стимуляція регенеративних і трофічних тканинних механизмів та клітинного захисту відсутність побічної реакції, негативного впливу, синдрому відміни, звикання.

Якщо у вас виникнуть питання або побажання пройти курс лікування методами акупунктури та рефлексотерапії – пишіть у розділ “консультарій” нашого сайту або звертайтесь за телефоном, вказаним на головній сторінці сайту. І я, і наш колектив намагатимемось прикласти максимум зусиль для досягнення позитивного результату у лікуванні кожного пацієнта.

Щиро бажаю всім відвідувачам сайту “Медпрактика Здоров`я” здоров`я та довголіття!