Гімнастика при захворюваннях суглобів

Лікувальна гімнастика при захворюванні суглобів.

Лікувальна гімнастика є невід’ємною частиною лікування, профілактики та реабілітації хвороб суглобів. Вона однаково корисна та ефективна при остеоартриті, ревматоїдному артриті, анкілозуючому спондилоартриті, контрактурах, станах після травм та ін.

Необхідність зміцнення м’язів зумовлена тим, що пацієнт зазвичай оберігає хворий суглоб, у результаті чого відбувається зниження тонусу регіонарних м’язів і відносну перевагу м’язів протилежної сторони. Це змінює поставу і веде до порушення відповідноссті суглобових поверхонь ураженого суглоба та сприяє прогресуванню дефартрозу та погіршенню стану. Застосування лікувальної фізкультури в даному випадку сприяє оптимізації функціонування м’язово-зв’язкового апарату, відновленню нормального осьового навантаження, що створює умови для стабілізації ураженого суглоба.

Гіподинамія внаслідок больового синдрому при ОА призводить до гіпотрофії та зменшення об’єму м’язів, розташованих навколо суглоба, що спричиняє його дестабілізацію. Сила м’язів зменшується, а ризик ожиріння підвищується. Фізичні вправи необхідні для збільшення м’язової сили та витривалості, вони поліпшують гнучкість та рухи в суглобі, підвищують окислювальну активність, сприяють зниженню маси тіла.

Лікувальну фізкультуру застосовують у трьох режимах: щадному (у гострому періоді при виражених ознаках запалення – це, в основному, лікування положенням та ізометрична релаксація); лікувально-тренуючому (застосовують у підгострому періоді) і тренуючому (призначають у стадії неповної ремісії).

Основні задачі, що стоять перед лікувальною фізкультурою:

1. Зменшення інтенсивності больового синдрому.

2. Відновлення та збереження основних функцій суглобів.

3. Усунення атрофії м’язів.

4. Зміцнення м’язів.

5. Підвищення працездатності.

6. Покращення мікроциркуляції в суглобі й періартикулярних тканинах, функцій кровообігу, дихання, обміну речовин.

7. Відновлення рухового стереотипу.

8. Підвищення загального тонусу організму.

Тренери нашої клініки докладають всіх зусиль щоб досягти високих результатів у збереженні та відновленні рухливості суглобів. Вправи, розроблені спеціалістами «Медпрактика здоровя» повністю відповідають вимогам які поставлені для досягнення нашої мети зробити Вас здоровими!!!


Вправи для плечових суглобів


Вправи для колінних суглобів


Вправи для суглобів китиці