Адгезивний капсуліт, лікування в «Медпрактиці здоров’я» на прикладі 55 річної пацієнтки, яка 10 днів тому закінчила лікування в нашій клініці. Звернулась зі скаргами на біль особливо вночі в плечовому суглобі із значним обмеженням рухів. Відомо, що хворіє на цукровий діабет 2 типу, інсулін незалежний.
Адгезивний капсуліт, також відомий як "заморожене плече", – це стан, при якому відбувається запалення та потовщення капсули плечового суглоба, що призводить до обмеження рухливості і болю. Хвороба часто розвивається поступово та проходить три основні фази: больова фаза, фаза замороження і фаза відновлення.
Причини адгезивного капсуліту
Точні причини розвитку адгезивного капсуліту невідомі, але існують деякі фактори ризику:
- Травми та хірургічні втручання: Після травм або операцій може виникнути запалення і обмеження рухливості. Травму наша пацієнтка заперечила.
- Цукровий діабет: У людей із діабетом ризик розвитку цього захворювання підвищений. Отже можна зробити висновок, що саме цукровий діабет став причиною «замороженого плеча»
- Захворювання щитоподібної залози, серця або легень. Виключили наявність даних захворювань у нашої пацієнтки.
- Тривала іммобілізація плеча: Наприклад, після перелому або іншої травми, коли рука довго залишається в нерухомому стані. Тривалої іммобілізації у нашої пацієнтки не було.
Симптоми адгезивного капсуліту
- Больова фаза:
- Сильний біль у плечі, особливо вночі, що поступово посилюється.
- Обмеження рухливості через біль. Дані симптоми було зафіксовано пацієнтки.
- Фаза замороження:
- Біль може зменшуватися, але обмеження руху стає більш вираженим.
- Втрата рухливості у всіх напрямках. Ці симптоми також були характерні у нашому випадку.
- Фаза відновлення:
- Поступове відновлення рухливості.
- Біль значно зменшується, але відновлення рухів може тривати кілька місяців.
Обстеження:
-
- Рентген плечового суглоба зміни у нашої пацієнтки були відсутні
- Ультразвукове дослідження плечових суглобів ущільнення капсули суглоба, запальні зміни наявні при обстеженні.
- Лабораторні тести включно з визначенням цукру крові. Відмічається підвищення рівня цукру 8,5 ммоль/л, інші показники в нормі.
- Значимих хвороб серця, легень та щитоподібної залози немає при обстеженні.
Лікування адгезивного капсуліту
Лікування направлене на зменшення болю та відновлення рухливості плечового суглоба. Воно включає консервативні та іноді хірургічні методи.
У нас в клініці використовуємо консервативне лікування адгезивного капсуліту перш за все направлене на усунення болю та відновлення об’єму рухів в плечовому суглобі за допомогою фізіотерапевтичних засобів та вправ. За потребою застосовуємо протизапальні засоби та локальні ін’єкції кортикостероїдів. В даному випадку глюкокортикоїди не використовували через наявність цукрового діабету.
- Фізіотерапія: магніт, високо інтенсивний лазер та електротерапія, використовуємо комбінацію цих апаратів у відповідних протоколах « заморожене плече ». Основним механізмом вказаних апаратів є протизапальна, їх дія, оскільки одним із основних чинників захворювання є запалення. Зменшення болю, розслаблення та стимуляція м’язів грають одну з ключових ролей в відновленні рухів. А також посилення кровотоку, яке є ключовим в лікуванні адгезивного капсуліту.
- Теплові та холодові процедури: Використання тепла для покращення кровообігу та розслаблення м’язів або льоду для зменшення болю та набряку.
- Після закінчення основного лікування рекомендовано продовжувати виконувати вправи на розтягнення та зміцнення до повного відновлення функції плеча. Лікування цукрового діабету.
Якщо у Вас біль та обмеження рухів в плечі звертайтесь до нас
за телефонами +38(098)997 17 09
+38(063)631 50 35
Лікар ревматолог: Кононенко Тамара Віталіївна
та за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 63