Неврит лицевого нерва, параліч Бела

Неврит лицевого нерва, параліч Бела

Запалення лицевого нерва-болючий для пацієнта процес, оскільки супроводжується “перекосом обличчя” внаслідок порушення іннервації відповідних м`язів: пацієнт не може підняти вгору брову на хворій стороні, не може повністю закрити око (лагофтальм), перекошений та опущений кут рота, при прийомі рідкої їжі-виливання… В залежності від рівня ураження нервового корінця можливе поєднання таких симптомів як посилена чутливість до звукових подразників-гіперакузіс, сухість ока або сльозотеча, сухість в роті…

Найгостріший період невриту лицевого нерва завжди вимагає стаціонарного лікування: в/в введення протинабрякових та протизапальних засобів, антигіпоксантів, судиннорозширюючих, венотоніків, в/м введення антихолінестеразних препаратів, вітамінів.
У стаціонарі при наявності кабінету фізіотерапіїї показане застосування лазеротерапії.

Ранній відновний період починається з 15 дня захворювання і вважається найбільш сприятливим в плані відновлення функції. Доцільним є більш ширше застосування рефлексотерапії.

Акупунктура

Неврит лицевого нерва, параліч Бела

Акупунктура має свої особливості ( необхідно правильно поєднувати та дотримуватись почерговості застосування гальмівного та тонізуючого методу, працювати за 1 та 11 варіантом кожного методу з урахуванням стану м`язів хворої сторони. Розпочинаються сеанси акупунктури з загальноукріплюючих точок, застосовуються аурикулотерапія та точки хворої сторони суворо згідно обраному варіанту впливу.

Лазеропунктура по ТА, які анатомічно знаходяться в уражених м`язах, або мають відповідний вплив на “енергетичну складову” захворювання, обов`язково з впливом на місце виходу нерва.

Неврит лицевого нерва, параліч БелаНеврит лицевого нерва, параліч Бела

 

на шийно-комірцеву зону

Неврит лицевого нерва, параліч Бела

ЕМІ КВЧ /терапія електрохвилями міліметрового діапазону/
Працюємо у щоденному режимі на довжині хвилі 5.6 мм; 7.1 мм, потужністю 3-5 мВт.
Режим роботи безперервний, положення вимпромінювача контактне на 2 ТА.
Кількість сеансів та вибір точок акупунктури визначає невролог, рефлексотерапевт.
Доцільний точковий та зональний масаж обличчя за м`якою методикою

Неврит лицевого нерва, параліч Бела
Неврит лицевого нерва, параліч Бела

 

Обов`язковий масаж шийно-комірцевої зони та гімнастика для м`язів обличчя.

Період лікування визначається індивідуально.