Люмбалгія, люмбоішіалгія

Люмбаго, люмбалгія – гострий біль в поперековій ділянці, простріл, часто з напруженням м`язів спини та патологічною фіксацією (перекос нижньої частини спини). Причина-перенапруження м`язів спини або подразнення нервів протрузіями або килами міжхребцевих дисків, артрозними змінами в міжхребцевих суглобах, нестабільними хребцями. Пацієнти з люмбалгією скаржаться на сильний біль в поперековому відділі, обмеження згинально-розгинальних рухів в поперековому відділі, відмічають значне посилення болю при кашлі. Люмбоішіалгія – гострий біль в поперековому відділі з віддачею в одну або обидві ноги.

Причиною люмбоішіалгії у більшості випадків є подразнення або защемлення нервового корінця килою міжхребцевого диску, напруженим грушовидним м`язом.Обстеження пацієнта з люмбалгією, люмбоішіалгією обов"язково має розпочинатися з консультації лікаря! Краще одразу звертатись до невролога та зробити МРТ попереково-крижового відділу хребта. Перебіг люмбалгії та люмбоішіалгії гострий-до 1 місяця підгострий-до 3 місяців хронічний-більше 3 місяців

Особливості лікування люмбалгії та люмбоішіалгії

Лікування вертеброгенної люмбалгії та люмбоішіалгії має свої особливості, які залежать від причин та стадії захворювання. У гострій стадії лікування полягає у застосуванні протизапальних, міорелаксуючих, протинабрякових засобів, фізіотерапії та рефлексотерапії.

Гостра стадія

Електротерапія BTL зонально: у режимі «Люмбалгія. Люмбоішіалгія» та «М,язево-тонічний синдром» .  Електротерапія особливо актуальна при наявності у пацієнта вираженого больового та м`язево-тонічного синдрому-сильного болючого спазму м`язів нижньої частини спини. Параметри, експозиція, кількість сеансів визначає лікар невролог, рефлексотерапевт з урахуванням неврологічного статусу кожного окремого пацієнта. Акупунктура корпоральна з прогріванням «Чжень-цзю». Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт. З урахуванням сегментарної та корінценвої іннервації при виборі точок в рецепт обов`язково включають точки в проекції відповідного сегмента спинного мозку та “проблемного корінця”.Застосовується лазеротерапія зонально на поперековий відділ ,що суттєво зменшує біль та набряк. Параметри та експозиція призначається лікарем неврологом індивідуально. Курс лікування 7-10 днів. Застосування магнітотерапіі на поперековий відділ обгрунтоване здатністю викликати м`яку знеболюючу, протинабрякову, міорелаксуючу дію завдяки структуризації елементів в тканині, активації роботи іонного клітинного насосу, що особливо актуально в умовах набряку та м`язевого напруження. Застосовуємо перемінне магнітне поле з частотою 30-40 Гц. Кількість сеансів, експозицію призначає лікар в індивідуальному режимі.

Підгостра стадія

До лікування доцільно додавати ВІЛТ –BTL Високоінтенсивну Лазеротерапію Режим «Пояснично-крестцовая боль-Аналгезия» ультразвуковий фонофорез зонально та МЗЛУТ на точки акупунктури. Магнітолазероультразвукова терапія підсилює лікувальний вплив акупунктури і є вагомою складовою рефлексотерапії. Кількість сеансів, зони впливу, експозиція визначається за станом пацієнта індивідуально, тому період лікування від 10 до15 днів.  Мікрохвильова резонансна терапія та КВЧ локально на спазмовані м`язи до 15 хвилин на 1 сеанс, всього 10 сеансів при щоденному режимі лікування або 15 сеансів в режимі “через день”.Лазеропунктура по ТА та електропунктура   або електротерапія

Хронічна стадія

На цій стадії лікувальний процес проходить найважче через резистентне болюче м’язеве напруження, невропатичний стійкий характер болю, емоційну лабільність пацієнта. Актуальним є комплексний підхід у вирішенні проблеми: нестероїди, міорелаксанти, прегабаліни, ензими + акупунктура з прогріванням, аурикулотерапія, фармакопунктура. Лазеропунктура та електропунктура або електротерапія. Застосування лазеротерапії грунтується на особливостях дії: біостимулююча дія,покращення мікроциркуляції на тканинному та клітинному рівні, противобольова ,протинабрякова та трофотропна дія.Остання покращує засвоєння кисню та глюкози тканинами ,що вкрай необхідне в умовах компресії та запалення. Застосовуємо червоне  (довжина хвилі 0.63 мКм)  та інфрачервоне  ЛВ (довжина хвилі 0.78-0.9 мКм) .Лазеротерапія показана на всіх стадіях КІН .Курс лікування  14-15 процедур через день або 10 процедур при щоденному режимі. Експозиція 7-10 хвилин. Рекомендована релаксуюча техніка масажу, поперекового відділу та нижньої кінцівки .Кількість сеансів 10-15, в залежності від ступеня вираженості больового синдрому. Доційльно додавати до лікування постізометричну релаксацію,ЛФК. В подальшому - басейн,піші прогулянки, ортопедичний пояс при побутовому фіз навантаженні - невід"ємні елементи на шляху до збереження повноцінної рухової активності.Кожен наш пацієнт по завершенню лікування отримує у лікуючого лікаря невролога довідку(епікриз) з вказаними рекомендаціями, термінами профілактичних оглядів та повторного курсу фізіотерапії.

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом