Люмбалгія, люмбоішіалгія
Люмбаго, люмбалгія – гострий біль в поперековій ділянці, простріл, часто з напруженням м`язів спини та патологічною фіксацією (перекос нижньої частини спини). Причина-перенапруження м`язів спини або подразнення нервів протрузіями або килами міжхребцевих дисків, артрозними змінами в міжхребцевих суглобах, нестабільними хребцями. Пацієнти з люмбалгією скаржаться на сильний біль в поперековому відділі, обмеження згинально-розгинальних рухів в поперековому відділі, відмічають значне посилення болю при кашлі. Люмбоішіалгія – гострий біль в поперековому відділі з віддачею в одну або обидві ноги.
Причиною люмбоішіалгії у більшості випадків є подразнення або защемлення нервового корінця килою міжхребцевого диску, напруженим грушовидним м`язом.Обстеження пацієнта з люмбалгією, люмбоішіалгією обов"язково має розпочинатися з консультації лікаря! Краще одразу звертатись до невролога та зробити МРТ попереково-крижового відділу хребта. Перебіг люмбалгії та люмбоішіалгії гострий-до 1 місяця підгострий-до 3 місяців хронічний-більше 3 місяців
Особливості лікування люмбалгії та люмбоішіалгії
Лікування вертеброгенної люмбалгії та люмбоішіалгії має свої особливості, які залежать від причин та стадії захворювання. У гострій стадії лікування полягає у застосуванні протизапальних, міорелаксуючих, протинабрякових засобів, фізіотерапії та рефлексотерапії.
Гостра стадія
Електротерапія BTL зонально: у режимі «Люмбалгія. Люмбоішіалгія» та «М,язево-тонічний синдром» . Електротерапія особливо актуальна при наявності у пацієнта вираженого больового та м`язево-тонічного синдрому-сильного болючого спазму м`язів нижньої частини спини. Параметри, експозиція, кількість сеансів визначає лікар невролог, рефлексотерапевт з урахуванням неврологічного статусу кожного окремого пацієнта. Акупунктура корпоральна з прогріванням «Чжень-цзю». Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт. З урахуванням сегментарної та корінценвої іннервації при виборі точок в рецепт обов`язково включають точки в проекції відповідного сегмента спинного мозку та “проблемного корінця”.Застосовується лазеротерапія зонально на поперековий відділ ,що суттєво зменшує біль та набряк. Параметри та експозиція призначається лікарем неврологом індивідуально. Курс лікування 7-10 днів. Застосування магнітотерапіі на поперековий відділ обгрунтоване здатністю викликати м`яку знеболюючу, протинабрякову, міорелаксуючу дію завдяки структуризації елементів в тканині, активації роботи іонного клітинного насосу, що особливо актуально в умовах набряку та м`язевого напруження. Застосовуємо перемінне магнітне поле з частотою 30-40 Гц. Кількість сеансів, експозицію призначає лікар в індивідуальному режимі.
Підгостра стадія
До лікування доцільно додавати ВІЛТ –BTL Високоінтенсивну Лазеротерапію Режим «Пояснично-крестцовая боль-Аналгезия» ультразвуковий фонофорез зонально та МЗЛУТ на точки акупунктури. Магнітолазероультразвукова терапія підсилює лікувальний вплив акупунктури і є вагомою складовою рефлексотерапії. Кількість сеансів, зони впливу, експозиція визначається за станом пацієнта індивідуально, тому період лікування від 10 до15 днів. Мікрохвильова резонансна терапія та КВЧ локально на спазмовані м`язи до 15 хвилин на 1 сеанс, всього 10 сеансів при щоденному режимі лікування або 15 сеансів в режимі “через день”.
Хронічна стадія
На цій стадії лікувальний процес проходить найважче через резистентне болюче м’язеве напруження, невропатичний стійкий характер болю, емоційну лабільність пацієнта. Актуальним є комплексний підхід у вирішенні проблеми: нестероїди, міорелаксанти, прегабаліни, ензими + акупунктура з прогріванням, аурикулотерапія, фармакопунктура. Лазеропунктура та електропунктура або електротерапія. Застосування лазеротерапії грунтується на особливостях дії: біостимулююча дія,покращення мікроциркуляції на тканинному та клітинному рівні, противобольова ,протинабрякова та трофотропна дія.Остання покращує засвоєння кисню та глюкози тканинами ,що вкрай необхідне в умовах компресії та запалення. Застосовуємо червоне (довжина хвилі 0.63 мКм) та інфрачервоне ЛВ (довжина хвилі 0.78-0.9 мКм) .Лазеротерапія показана на всіх стадіях КІН .Курс лікування 14-15 процедур через день або 10 процедур при щоденному режимі. Експозиція 7-10 хвилин. Рекомендована релаксуюча техніка масажу, поперекового відділу та нижньої кінцівки .Кількість сеансів 10-15, в залежності від ступеня вираженості больового синдрому. Доційльно додавати до лікування постізометричну релаксацію,ЛФК. В подальшому - басейн,піші прогулянки, ортопедичний пояс при побутовому фіз навантаженні - невід"ємні елементи на шляху до збереження повноцінної рухової активності.Кожен наш пацієнт по завершенню лікування отримує у лікуючого лікаря невролога довідку(епікриз) з вказаними рекомендаціями, термінами профілактичних оглядів та повторного курсу фізіотерапії.
Записатись на консультацію
Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом