Після видалення міжхребцевої грижі болить спина

Біль в спині та нозі, що залишився після видалення міжхребцевої грижі (кили) – явище нерідкісне. У нашій Медпрактиці Здоров’я ці пацієнти   зустрічаються доволі часто. Серед скарг переважає біль різної сили з напруженням м’язів спини, перекос тулуба, кіфотичний нахил нижньої частини  з напруженням м’язів спини та сідниць, часто зустрічається “фіксована спина” – біль з напруженням м’язів поперекового відділу і сідниць, що вимагає опори на руки при вставанні з ліжка, біль в нозі.

Такі хворі мають обмеження в рухливості, при нахилах поперекового відділу, при ході. До нас хворі в яких після видалення міжхребцевої грижі болить спина звертаються у різний період після операції по видаленню грижі міжхребцевого диска, в основному через 2-3 місяці. Основна мета їхнього візиту – бажання позбутися болю, напруження та жити повноцінним життям.

Ми намагаємось їм допомогти. Лікуванням займається невролог, рефлексотерапевт. Обов’язковими є консультація, МРТ попереково-крижового відділу. Рентгенологічні функціональні проби на поперековий відділ- за показами. В залежності від результатів обстеження: рецидив грижі диска, формування рубця, злуки, реакція зв’язкового апарату, …нестабільність…. складається план лікування.

Лікувальний процес поєднує протизапальні, знеболюючі, міорелаксуючі, вазоактивні засоби, широко застосовується фізіотерапія, рефлексотерапія: лазеротерапія, лазеропунктура, електротерапія, акупунктура, фармакопунктура, магнітно-ультразвукове сканування вказаних зон.

Актуальним є застосування кінезітерапії, полегшеного комплексу лікувальної гімнастики, метою якої є вироблення у хворого правильних рухових стереотипів, розслаблення спазмованих м’язів. Хороший позитивний результат досягається при застосуванні масажу м’яким методом, чергування розслаблення та напруження. Курс лікування завжди носить індивідуальний характер, можлива корекція по ходу лікування. Так що, якщо у вас після видалення міжхребцевої грижі болить спина, ні в якому разі не варто терпіти такий біль, обов’язково звертаєтеся в спеціалізовану клініку.

90% трофічних виразок заживає за два місяці, інші 10% за півроку Протизапальна або середньоземноморська дієта

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом