Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

Проблема невропатичного болю 

 

Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

Вітаю Вас на сайті Медпрактики Здоров»я! Я , Циц Галина Дмитрівна – лікар невролог вищої категорії, рефлексотерапевт  вищої категорії .Стаж роботи у нашій клініці 20 років! За цей період накопичено величезний досвід лікування Захворювань Центральної та Периферичної Нервової Системи методами Рефлексотерапії та Фізіотерапії . На цій сторінці представлені наш досвід  реабілітації пацієнтів після видалення міжхребцевих кил ,власний досвід по лікуванню невропатичного болю ,

а також –наші ОНОВЛЕНІ методи реабілітації пацієнтів після видалення міжхребцевих кил та  лікування невропатичного болю -ВІЛТ BTL –Високоінтенсивна Лазеротерапія , Ультразвукова терапія BTL

 

Хронічний біль ,невропатичний біль, стійкий змішаний біль у нозі або руці, парез згиначів або розгиначів стопи з порушенням функції ходи, або зменшення сили у китиці при грижі у шийному відділі, різного ступеня розлади чутливості, біль з м”язевим напруженням у шийному або поперековому відділі  з обмеженням згинально-розгинальних рухів, стійка патологічна фіксація шийного або поперекового відділу хребта- перекос тулуба-найчастіші проблеми ,з якими звертаються пацієнти до лікаря невролога у нашу Медпрактику Здоров”я після видалення кил (гриж) міжхребцевих дисків.  Реабілітація пацієнтів після нейрохірургічного видалення міжхребцевих кил-важливий етап.

Розпочинається він з консультації невролога.

Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

  Необхідність проведення реабілітації базується на багаторічному спостереженні за прооперованими пацієнтами, котрі зверталися в клініку через наявні скарги : перш за все-через біль в попереку, біль в нозі невропатичного та змішаного характеру, через рецидиви міжхребцевих кил, формування рубців та злукового процесу. Досвід лікування  невропатичного болю та змішаного болю у пацієнтів після видалення міжхребцевих кил висвітлено у доповіді  « Досвід післяопераційної реабілітації пацієнтів з дискогенними радикулопатіями після видалення кил МХД .Проблема невропатичного болю та змішаного болю у пацієнтів після видалення кил МХД. Лікування методами рефлексо-та фізіотерапії» на Науково-практичному семінарі з міжнародною участю «Актуальні питання нейровертебрології»

Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

 З метою профілактики розвитку ускладнень розроблені реабілітаційні заходи, які передбачають виконання певних рекомендацій.

  1. Активний післяопераціоний період:хода, легкі розвантажувальні пози і вправи, медикаментозна корекція згідно індивідуального стану кожного пацієнта,у випадку м”язевої слабості в руці або нозі-електростимуляція, масаж.
  2. Рання післяопераційна реабілітаціярекомендована через 1.5-2 місяці після операції і передбачає поєднання фізіотерапевтичних заходів:

 

Електротерапії BTL сегментарноі при збереженні болю в нижній частині спини

Завдяки параметрам певної частоти, електротерапія та електропунктура подразнює точку акупунктури (ТА) або рефлексогенну зону (РЗ),яка впливає на задні роги спинного мозку-першу структуру нервової системи, де пригнічується аферентна ноцицептивна (больова) імпульсація .У спинному мозку є місцеві сегментарні системи пригнічення болю шляхом пресинаптичної та постсинаптичної дії ГАМК, серотоніном, речовиною Р. Власне виділення всіх цих  речовин стимулює електротерапія та електропунктура.

   Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

  У випадку резистентного корінцевого синдрому актуальна акупунктура з включенням в акупунктурний рецепт ТА по ходу “проблемного” нервового корінця. Під час проведення сеансу акупунктура стимулює продукцію ендогенних опіоідів : ендорфінів,енкефалінів,а також біологічно активних речовин в організмі людини ,підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона,енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію.Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії ,де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа.

Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

 

Лазеротерапії зональної при стійкому больовому синдромі поперекового відділу з явищами радикулопатії або без неї. В основі механізму дії лазерного випромінювання на організм лежать фотохімічні зміни біомолекул, що впливають частково на біофізичні властивості тканин і біохімічні процеси, які відбуваються в них. Тобто низькоінтенсивне лазерне випромінювання (НІЛВ) діє на рівні клітинних мембран, впливає на перебіг окислювально­відновних процесів. Під впливом ЛП в організмі виникають нервово­рефлекторні та нейрогуморальні реакції, активується симпатоадреналова та імунна системи, збільшується концентрація адаптивних гормонів . Лазерне випромінювання покращує тонус і еластичність судин артеріального русла, збільшує рівень кровонаповнення мозкових і периферичних судин, сприяє регресуванню різноманітних вегетосудинних дисфункцій, покращує швидкість проведення моторного імпульсу по периферичних нервах . НІЛВ справляє судинорозширюючий, стимулюючий, знеболюючий, протизапальний ефекти, покращує обмін речовин, біоенергетичні можливості на молекулярному рівні, внаслідок чого оптимізуються регуляторні процеси.

Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

Пізня післяопераційна реабілітація по суті являє собою профілактику повторного утворення кили міжхребцевого диску (рецидиву), а також направлена на зняття резистентного больового синдрому, м`язевого напруження, патологічної фіксації в шийному або  поперековому відділі у пацієнтів з наявними рубцевими змінами, злуками, у хворих з рецидивом кили середніх розмірів з явищами защемлення нервового корінця .В таких випадках у пацієнтів присутній гострий біль в попереку і нозі або в шиї та руці відповідно, порушення чутливості різного ступення вираженості по ходу корінця, м`язеве напруження.У цьому випадку доцільними є масаж з розслабляючою дією, мікрохвильової терапіі зонально, магнітотерапію, з успіхом застосовується магнітно-ультразвукове сканування

Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили 

У випадку наявних рухових розладів через м”язеву слабість з успіхом застосовується електротерапія в режимі  електроміостимуляції, основне завдання якої стимулювати скорочення ослаблених м”язевих волокон під впливом певної частоти електромагнітних  імпульсів ,запрограмованих у протокол апарату електротерапії BTL

Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

 

Наші ОНОВЛЕНІ методи реабілітації пацієнтів після видалення міжхребцевих кил та  лікування невропатичного болю

ВІЛТ BTL –Високоінтенсивна Лазеротерапія , Ультразвукова терапія BTL дозволяють застосовувати Режим « Пояснично-крестцовая боль-Аналгезия» , « Пояснично-крестцовая боль-Регенерация» , дуже важливим те необхідним для неврологічних пацієнтів є Режим «Восстановление нерва –Регенерация»  та «Восстановление нерва- Аналгезия»

Реабілітація пацієнтів після видалення міжхребцевої кили

 

Кількість процедур, їх поєднання, експозиція та параметри апаратів призначає лікуюючий лікар-невролог, рефлексотерапевт за станом пацієнта. Зазвичай, лікування триває 10-12 днів. У випадках середньої важкості 12-15 днів. В складних ситуаціях за суто індивідуальними показами можливе 5-денне тестове лікування, при неефективності якого пацієнту показана консультація нейрохірурга.

Про можливість такого розвитку подій пацієнти попереджуються на першій консультації невролога та обов`язково головного лікаря! Бувають випадки, коли вже на першій консультації ми рекомендуємо звертатись до нейрохірурга і тільки після нейрохірургічного лікування приступати до реабілітаційних заходів. Підхід до кожного пацієнта носить виключно індивідуальний характер, рішення приймати завжди непросто, але ми намагаємось надати високоякісну консультативну допомогу кожному, хто звертається у нашу “Медпрактику Здоров`я”.З повагою ,лікар невролог вищої категорії, рефлексотерапевт вищої категорії Циц Галина Дмитрівна !