Лікування хвороби Бехтєрєва

Лікування хвороби Бехтєрєва

Анкілозуючий спонділоартрит – вид артриту, при якому уражаються переважно суглоби хребта, крижово-здухвинні, кульшові та плечові суглоби. При анкілозуючому спондилоартриті суглоби та зв’язки, які в нормі забезпечують рухи спини та суглобів запалюються. Запалення дає відчуття болю та скутості переважно в поперековій ділянці хребта. З часом уражуються шийний та грудний відділи хребта, колінні, г/ступневі суглоби та суглоби грудної клітки. В результаті запалення кінці суглобів спаюються і це значно обмежує рухи в хребті та суглобах, і також обмежують рухи в грудній клітці. Хвороба Бєхтєрєва може мати хронічний, тривалий перебіг. Прояви та терміни виникнення інвалідності індивідуальні. Рання діагностика та відповідне лікування допомагають контролювати біль та скутість, зменшують та попереджують деформацію суглобів-мішеней.

Лікування хвороби Бехтєрєва

Зазвичай хвороба вражає молодих чоловіків у віці 16-35 років. Значно рідше захворювання розвивається у жінок, що утруднює діагностику. Приблизно у 5% людей хвороба починається з дитинства і хворіють нею переважно хлопчики. У дітей хвороба дебютує з ураження кульшових, колінних суглобів, п’яток та великий пальців стоп, а потім розповсюджується на хребет.

Симптоми, які вказують на прояв анкілозуючого спондилоартриту

 

Причини захворювання ще до кінця не вивчені, але відомо, що ключову роль становить спадковість. У 90% людей, що захворіли на анкілозуючий спонділоатртрит  було знайдено HLA-B27 ген. Цей ген відіграє важливу роль в боротьбі імунної системи з інфекцією. Наявність  HLA-B27 гену зовсім не означає, що людина хвора на анкілозуючий спондилоартрит. Частина людей є здоровими носіями цього гену. Людина носій HLA-B27 гену, який не має родичів хворих на анкілозуючий спондилоартрит, має 2% шанс захворіти. Ті носії, які мають хворих родичів, шанси збільшуються до 20%.

Симптоми: починається хвороба переважно з запалення крижово-здухвинного зєднання, кульшових суглобів та поперекового відділу хребта, і проявляється болем та скутістю. Анкілозуючий спондилоартрит має поступовий розвиток на протязі тижнів і місяців. Біль посилюється в стані спокою, особливо вночі, та зменшується при активних рухах, виконанні фізичних вправ. З плином часу біль розповсюджується на:

 • грудний та шийний відділи хребта,
 • плечові, колінні, г/ступневі суглоби,
 • та суглоби грудної клітки.

В наслідок тривалого запалення відбувається значне обмеження або повна втрата рухливості хребта та суглобів, що ускладнює дихальні рухи та рухи тіла. Коли залучається п’яткова кістка, людини стає важко стояти та ходити по твердій поверхні.

Лікування хвороби Бехтєрєва

Лікування хвороби БехтєрєваАнкілозуючий спондилоартрит – системне захворювання, це означає що крім суглобів уражуються і інші органи. Уражаються очі, серце, легені, а також може  бути лихоманка, слабість, зниження апетиту. Запалення очей (ірит) проявляється болем, почервонінням. Стає важко дивитись при яскравому освітленні. При ураженні очей необхідне термінове втручання офтальмолога. Симптоми при анкілозуючому спондилоартриті нагадують симптомі при хворобі Рейтера, псоріазі, ураженні суглобів при запальних захворюваннях кишківника. Для правильного лікування потрібен вірний діагноз. Свій діагноз лікар грунтує на даних огляду та функціональних проб, даних рентгенологічного обстеження та комп’ютерної томографії.

Ефективність лікування анкілозуючого спондилоартриту залежить від того як своєчасно було розпочато лікування, до появи незворотніх змін в хребті та суглобах. Мета лікування зменшити біль та скутість, покращити якість життя та зберегти гнучкість та здоровя хребта на багато років.

Не стероїдні протизапальні засоби (діклофенак, ортофен, моваліс) зменшують біль, покращують якість життя.

Хворобомодифікуючі препарати (сульфосалазін, метотрексат) зменшують запалення, а головне, уповільнюють або зупиняють розвиток анкілозуючого спондилоартриту. 

Лікування хвороби БехтєрєваЛікування хвороби Бєхтєрєва

 

 • Постійні фізичні вправи мають важливе значення при боротьбі з хворобою Бехтерева. У Медпрактика Здоров’я допоможуть Вам подолати труднощі. Вас навчать повноцінно жити і трудитися, маючи хвороба Бехтерева.
 • Лікувальна програма в поєднанні з медикаментозним лікуванням та елементами лікувальної фізкультури збереже Ваш хребет гнучким, особливо тоді, коли лікування артриту розпочато вчасно. Медпрактика здоров’я розробила свій ефективний комплекс лікування, особливістю якого є поєднання фізичних чинників певної частоти, амплітуди, довжини хвилі, модуляцій різних фізичних факторів.

Лікування хвороби Бехтєрєва

Більш докладно про лікування хвороби Бехтерева по телефону +38-067-382-99-87

 Декілька простих порад для тих, хто хворіє на анкілозуючий спондилоартрит:

 1.  Прийміть теплу ванну або душ, щоб розслабити суглоби та мязи.
 2.  Починайте робити вправи поступово, до відчуття легкого болю та втоми.
 3. Коли ви спите, сидите або стоїте, важливо тримати спину рівно. Спіть на твердому матраці, на спині, ноги випростані. Під голову підкладайте тонку подушку. Щоб себе контролювати: станьте спиною до стіни і торкніться до неї п’ятами, сідницями, плечима та головою одночасно.
 4.  Корсети та пояси мало ефективні. Рівна осанка та фізичні вправи вам допоможуть краще.
 5. Якщо ви працюєте уникайте тривалого знаходження в зігнутому положенні. Якщо можливо, прилаштуйте робочу поверхню стола так, щоб сидіти рівно.
 6. Часто змінюйте положення тіла. Кожну годину вставайте, розімніться, пройдіться. Багатьом допомагає часто змінювати положення сидячи на стоячи і навпаки. Користуйтесь подушкою, якщо вам важко сидіти.
 7. Організуйте короткі періоди відпочинку на протязі дня. Пам’ятайте, що помірне фізичне навантаження на протязі дня надовго збереже вашу рухливість.
 8.   8. Якщо ваша робота пов’язана з постійним вимушеним положенням та надмірним навантаженням на хребет, то вам слід поміняти роботу.

Лікування хвороби Бехтєрєва