Лікування артриту, лікування артрозу

Лікування артриту ревматоїдного, подагричного, лікування артрозу, коксартрозу, гонартрозу, а також артриту травматичного походження.

Навряд чи хто небудь з тих, хто хворіє на артроз згадає день чи навіть місяць, коли хвороба вперше заявила про себе. Легкий хрускіт в колінних суглобах та незначна скутість рухів після сну чи тривалого сидіння, зазвичай часто залишаються непоміченими. Варто трохи пройтись, і неприємні відчуття щезнуть. Але з часом періоди комфортного стану стають коротші. І так, непомітно, людина починає помічати, що повністю розігнути коліно вже не в змозі – болить. Діючи за принципом «клин клином вибивають», багато чоловіків середніх років ( вони страждають на артроз в 3,5 разів частіше за жінок) ідуть на бігову доріжку або в тренажерний зал, щоб розім’ятись. Але часто результат виходить зворотній – вони починають кульгати. У чому ж справа?
А річ у тому, що людина не завжди може самостійно впоратись з проблемою, і час від часу вона потребує допомоги спеціалістів, які зможуть провести її по дорозі, що веде від болю та страждань до радості вільного руху.

Спеціалісти медичного центру «Медпрактика здоров’я» володіють багаторічним досвідом ефективного лікування захворювань суглобів. Вони підберуть для вас індивідуальну програму лікування. Широкі терапевтичні можливості апаратного лікування, що ґрунтуються на відкриттях останніх років, коректний підхід у виборі фізіотерапевтичного фактора і вміле проведення процедур дадуть необхідний позитивний результат.

Медикаментозне лікування лікар призначає виходячи з індивідуальних особливостей організму пацієнта, після всебічного обстеження. В першу чергу проводиться консультація лікаря. Підчас консультації проводиться основна оцінка стану і визначення джерела болю та запалення, оскільки джерело може і не співпадати з локалізацією болю. Для уточнення діагнозу лікар ревматолог самостійно проводить ультразвукове обстеження. Це необхідно для того, щоб виключити інші причини болю, які можуть бути замасковані під проблеми суглобів. А також, ультразвуковий метод дозволяє побачити початкові прояви захворювання, а також ті прояви, які не видно на рентгені та КТ. Більше того, ультразвукове обстеження дозволяє відслідковувати результати лікування і проводити функціональні проби після травм зв’язок, м’язів та менісків. А головне, має невисоку вартість.

В процесі лікування одного пацієнта, бере участь практично весь персонал клініки. Процедури проводять медичні сестри, які навчені роботі з певними апаратами, масаж проводять високо кваліфіковані масажисти, а гімнастиці навчають тренера. Всі процедури проводяться під постійним контролем персоналу і лікуючого лікаря особисто. В процесі лікування проводиться оцінка результату, контроль та корекція призначень.

Стисло про наші методи лікування

Вони є унікальними, оскільки спеціальні комбінації токів та їх параметрів використовуються лише у нас в клініці.

Широко використовується мікрохвильова рефлексотерапія та фізіотерапевтичне лікування електричними токами. Суть лікування криється саме в комбінації токів, в поєднанні з впливом електромагнітних хвиль надвисокої частоти. Така комбінація має виключні протизапальні та захисні властивості. Дуже добре показала себе при використанні на протязі більш ніж 10 років в «Медпрактиці здоров’я». Після десяти-пятнадцятиденного курсу біль проходить повністю.

Лікування артриту, лікування артрозу

Окрім цієї «родзинки» в клініці використовуються і інші високоефективні методики фізіотерапевтичного лікування суглобів.

Перш за все це діатермія. Її суть полягає в використанні електромагнітних хвиль дециметрової довжини, які проникають глибоко в тканини і активують обмін речовин в ураженому суглобі. Цей метод частіше використовується у хворих на деформуючий остеоартроз.

Лікування артриту, лікування артрозу

Далі лазеротерапія в комбінації з електротерапією представлена модулем INTELECT® Advanced (США). Це новий вимір в клінічній терапії, котрий використовується на основі сучасних розробок програмного забезпечення та цифрової обробки сигналів. Енергія з лазерного променю поглинається тканинами пацієнта, запускає біологічні процеси на клітинному рівні, що спричиняє посилення місцевого кровообігу, зменшує біль в м’язах та суглобах, знімає м’язевий спазм, відновлює нерви, сприяє росту кісток, пришвидшує відновлення м’язів та зв’язок. Наявність стандартних лікувальних протоколів в апаратному комплексі дозволяє підібрати та встановити для пацієнта індивідуальні параметри лікувального впливу лазера і визначити оптимальні ділянки тіла пацієнта для проведення процедури.

Лікування артриту, лікування артрозу

Ультразвукова терапія в клініці проводиться на американському апараті INTELECT® Advanced Therapy System, який має стандартизовані пакети променевих програм для пацієнтів в залежності від віку, ваги, діагнозу.
Все це дозволяє лікарю підібрати оптимальний режим ультразвуку, терапевтичного глибокого нагріву тканин організму для лікування хронічних станів:
– припинення больових відчуттів, мязевих спазмів та суглобових контрактур;
– місцеве лікування міозитів, бурситів, травм мяких тканин, адгезивних капсулітів;
– хронічного та під гострого болю та контрактур, що пов’язані із зниженням еластичності суглобових сумок, та ін.

Після закінчення лікування апарат формує в електронному вигляді карту пацієнта з реєстрацією всіх параметрів лікування.

Лікування артриту, лікування артрозу

Електорстимуляція
В нашій клініці електростимуляція представлена американською фізіотерапевтичною системою, що працює в комбінації з системою поверхневої електроміографії. Це дає можливість визначити тимчасові параметри найменшого опору і вибрати оптимальний режим електростимуляції для відновлення м’язевої діяльності, розслаблення м’язевих спазмів, попередження чи уповільнення дистрофії м’зів. Крім цього вплив мікротоків забезпечує симптоматичне купування хронічного болю, гострого післяопераційного та посттравматичного болю, а також забезпечує відновлення м’язевої діяльності, посилює місцевий кровоплин та зберігає та збільшує діапазон м’язевих рухів. Продуманий дизайн апарату забезпечує комфорт для пацієнта.

Лікування артриту, лікування артрозу

Масаж
В нашій клініці масаж проводиться кваліфікованими та досвідченими масажистами. В основі терапевтичного ефекту масажу лежить фізичний вплив на активні зони організму, де кожному органу відповідає певна ділянка на тілі. Масаж позитивно впливає на більшість органів та систем, і на загальний стан організму. Особливо ефективний масаж при захворюваннях опорно-рухового апарату (остеохондрозах, артрозах, реабілітації після травм, для зняття напруги в м’язах), однак важливо розуміти, що масаж ефективний як частина комплексного лікування, а не як окремий метод.

Для профілактики та лікування захворювань суглобів використовуються спеціальні вправи. Основна мета – розвантажити хворий суглоб, рефлекторно розслабити спазмовані м’язи стегна та гомілки. Відомо, що найбільш розповсюджена причина артрозу – це травма та неодноразові забої, які спричиняють крововилив в суглоб. Спочатку відбуваються дегенеративні зміни в хрящі, при яких він витончується, розтріскується, зневоднюється і, як наслідок, втрачає свої амортизаційні якості. Потім зміни відбуваються в тканинах, що оточують хрящ, змінюється кістка, м’язи знаходяться постійно в напруженому стані.

Плануючи комплекс лікування, слід пам’ятати, що хрящ не любить монотонне навантаження, коли, наприклад, людина тривалий час стоїть біля станка або сидить за комп’ютером. Шкідливі для хряща також різкі навантаження пов’язані з поштовхом. Ось чому вправи, пов’язані з підйомом ваги та заняття на велотренажері при артрозі протипоказані. Для покращення рухливості суглобів дуже корисно займатись плаванням, а якщо поблизу немає басейну, можна ходити на лікувальну гімнастику, і регулярно робити масаж ніг.

Лікування артриту, лікування артрозу

У лікувальний комплекс входить лікувальна фізкультура, яка зміцнює м’язи. Більшість вправ лікувальної гімнастики досить прості: їх можна виконувати вранці, не встаючи з ліжка. Спочатку, лежачи на спині, рухайте пальцями ніг, робіть кругові рухи стопою, згинайте та розгинайте ноги в колінах, робіть вправи «ножиці» та «велосипед». Вправам, які знімають біль, розвантажують суглоби, не дають руйнуватись хрящовій тканині можна навчитись в «Медпрактиці здоров’я». Вас навчать такому поєднанню (комплексу) вправ для колінних, плечових, ліктьових, гомілково-ступних суглобів та мілких суглобів китиць та стоп, що виконуючи ці вправи щодня, по 1-2 рази на день, ви позбавитесь від болю, скутості і відчуття важкості в суглобах та кінцівках. А також забезпечите захист суглобів від подальшого руйнування.

А зараз коротко про захворювання, які ми лікуємо.

Артроз (остеоартроз) – дистрофічне захворювання суглобів, яке зв’язане з повільною дегенерацією і руйнуванням суглобового хряща. З плином часу відбувається перебудова суглобових кінців кісток, запалення та руйнування навколо суглобових тканин. Артроз кульшових суглобів називають коксартрозом, артроз колінних суглобів називають гонартрозом. Артроз може бути первинним – на фоні вікових та/або біомеханічних змін та вторинним, наприклад, після травми, на фоні цукрового діабету та інших захворювань.

Характерні симптоми – біль при навантаженні, що зменшується в стані спокою, обмеження рухів та хрускіт в суглобі, напруження м’язів в ділянці суглоба, можливо періодична поява припухлості, поступова деформація суглобу. Без правильного лікування артрозу, уражений суглоб не лише руйнується сам, але і руйнує біомеханіку хребта та інших суглобів; звідси і кили між хребцевих дисків, і артроз інших суглобів. Ось чому, лікування у лікаря ревматолога потрібно починати якомога раніше. На ранніх стадіях артроз можна зупинити.

Лікування артриту, лікування артрозу

Артроз колінного суглоба (гонартроз): частіше хворіють жінки – ті що мають надмірну вагу та ті, у котрих виражений варикоз вен нижньої кінцівки. При цьому артроз зазвичай уражує два коліна, але трапляється, що тривало біль відчувається лише в одному колінному суглобі. Починається захворювання гонартрозу з незначного болю при ході, спуску та підйомі по сходах, інколи біль виникає при тривалому стоянні. При набряку коліна (синовіїті) може порушуватись відтік крові і виникає болючість гомілок. Особливо сильно «крутить» гомілки вночі. Поступово суглоб деформується, а біль посилюється. Стає неможливо нормально зігнути ногу. При спробі зігнути ногу до кінця, виникає хрускіт та сильний біль в суглобі. Крім того, при третьому ступеню захворювання зникає можливість до кінця розігнути, тобто випростати ногу. Хвора людина весь час ходить на зігнутих ногах. Часто розвивається О – подібне викривлення ніг (ноги колесом), рідше Х – подібне викривлення. Гонартроз досить часто перебігає з меніскопатією колінних суглобів, яка проявляється надривом або защемленням менісків. Особливо страждають від цього захворювання професійні спортсмени. Підчас невдалого руху відбувається пошкодження меніску, що з часом веде до появи артрозу.

Артрит. Типи артритів. Причини виникнення та симптоми. Лікування артритів.

Артрит – запальне захворювання суглобів кінцівок. Характерні симптоми – біль, ранкова скутість, припухлість суглобів, червона та гаряча шкіра в ділянці припухлості, обмеження рухів в одному та декількох суглобах, а далі і деформація суглобів. Артрит уражає людей в будь-якому віці, може мати легкий і важкий перебіг, уражати один суглоб або декілька і включає в себе такі різновиди: ревматоїдний артрит ( пов’язаний з порушенням роботи імунної системи і її атакою проти тканин власного організму), остеоартрит ( про нього мова йшла вище), анкілозуючий спондилоартрит або хвороба Бєхтєрєва ( також має аутоімунну природу), псоріатичний артрит (нагадує артрит як при хворобі Бєхтєрєва), подагричний артрит ( пов’язаний з накопиченням сечової кислоти в організмі), реактивний артрит ( найчастіше спричинений сечостатевою інфекцією), та посттравматичний артрит.

Причини виникнення артриту так само різноманітні як і їх прояви. Вважається, що запальні захворювання суглобів мають наступне походження:

  • Аутоімунне або інфекційно- алергічне – агресія імунітету по відношенню до тканин суглоба.
  • Порушення обміну речовин – зазвичай, супроводжується утворенням кристалів солей в порожнині суглоба та навколо суглобових тканинах, що веде до їх запалення.
  • Інфекційні – бактеріальне або вірусне запалення одного або декількох суглобів.

Ревматоїдний артрит (незважаючи на свою назву не має ніякого відношення до ревматизму) має наступні ознаки (окрім вказаних проявів запалення): уражається три або більше мілких суглобів китиці, яке триває більше як три місяці; в патологічний процес часто залучаються симетричні суглоби обох рук (наприклад, обидва перших суглоба вказівних пальців на лівій та правій руках); характерна скутість рухів в уражених суглобах зранку, яка на протязі дня поступово проходить. Починаючись з одного суглобу, при відсутності лікування артриту, він поступово переходить на інші суглоби, залучаючи більше і більше суглобів рук, роблячи неможливими мілкі рухи. Часто процес може спостерігатись не лише на суглобах рук, а і ніг, гомілково-ступних суглобах. Рідше колінних, кульшових, плечових). Окрім суглобових порушень ревматоїдний артрит може викликати серйозні розлади діяльності внутрішніх органів ( судин, нирок, легень тощо). Тому, своєчасно розпочате лікування артриту надзвичайно важливе в плані профілактики прогресування цього захворювання.

Хірургічне втручання потрібне лише тоді, коли консервативне лікування розпочато з запізненням і процес прогресує. Тому, дуже важливо вчасно розпізнати хворобу, зробити рентгенівський знімок, ультразвукове обстеження, МРТ, КТ, зробити вчасно аналізи крові та намітити план дій. В нашій клініці використовуються всі відомі фізіотерапевтичні методи лікування захворювань суглобів. Вони позитивно впливають на метаболізм хряща, попереджують та знижають темпи руйнівної діяльності артрозу. Також вони покращують циркуляцію різних речовин в кістках, синовіальній оболонці, в навколо суглобових тканинах. Окрім всього сказаного, фізіотерапевтичне лікування має здатність значно зменшити біль. Не можна безконтрольно переходити з одних ліків на інші. Деякі препарати для лікування суглобів небезпечні для тих, хто страждає на виразкову хворобу шлунка чи гастрит. В цьому випадку використовують мазі, гелі та фізіотерапевтичні методи лікування.