Компресійно-ішемічні невропатії. Карпальний тунельний синдром

Компресійно-ішемічна невропатія або тунельний синдром відноситься до групи захворювань,основною причиною розвитку яких є стиснення нервового корінця, судини або судинно-нервового пучка в місцях анатомічних звужень (тунелях), кістково-фіброзних або фіброзно-м'язевих ложе, апоневротичних щілинах,а також гіпертрофованим звязковим апаратом. Механізм розвитку КІН розпочинається з  перенапруження звязок та м"язів навколо нервового закінчення,стиснення та розтягнення нерва. Наступними явищами є набухання та асептичне запалення сухожиль,що призводить до проліферації стінок каналів,гіперплазії сполучної та фіброзної тканини в місцях кріплення сухожиль до кісткових виступів. Розвивається остеофіброз. 

Які фактори призводять до виникнення тунельного синдрому або компресійно-ішемічної невропатії?

 • остеохондроз з нейродистрофічним синдромом
 • врождений вузький канал або аномалія розвитку каналу
 • патологія ендокринної системи (акромегалія, гормональна контрацепція, період лактаціі, гіпотиреоз, клімакс)
 • деформація тунеля після травми
 • травматизм хронічний (професійний мікротравматизмта перевантаження)
 • пухлинні утворення
 • системні захворювання (ревматоідний артрит, мієломна хвороба, амілоідоз)
 • атрофія подшкірно-жирової клітковини, виснаження

Які види компресійно-ішемічної невропатії розрізняють?

Розрізняють гострі та хронічні компресійно-ішемічної невропатії.

Які основні клінічні ознаки компресійно-ішемічної невропатії?

Розглянемо основні клінічні ознаки компресійно-ішемічної невропатії:

1 группа Локальні зміни Напруження, болючість, гіпо- або гіпертрофія певних м'язів, що визначається пальпаторно, болючість в проекціїї нервів
2 группа Неврологічні розлади Зміни чутливості дистальніше болючого тунеля, гіпалгезія, парези китиці або стопи, окремих пальців, м"язеві атрофії
3 группа Вегетативно-судинні порушення Трофічні розлади в зоні регіонарної іннервації: зміни кольору та температури шкіри, нігтів, волосяного покриву, розлади потовиділення

Які можливі варіанти розвитку компресійно-ішемічної невропатії?

Можливі 2 варіанти розвитку КІН:

 • з перевагою процесів демієлінізації
 • з перевагою вазомоторних розладів

Які стадії компресійно-ішемічної невропатії виділяють?

Виділяють 4 стадії компресійно-ішемічної невропатії:

 • Ірритативна – гостра КІН
 • Ірритативно-дефіцитарна-подгостра КІН
 • Дефіцитарна – хронічна КІН (електрофізіологічні показники знижені)
 • Дефіцитарно-дистрофічна КІН (електрофізіологічні показники значно знижені або відсутні)

Які обстеження необхідно пройти пацієнту з підозрою на компресійно-ішемічну невропатію? 

Обстеження пациєнтів поєднує збір анамнезу, неврологічний огляд з обов"язковим застосуванням тестів: Тиннеля, манжеточного, турнікетного, елеваційного; рентгенографію відповідних ділянок, МРТ, ЕНМГ.

Яке лікування пацієнтів з компресійно-ішемічною невропатією?

Лікування пацієнтів з КІН  в "Медпрактика Здоров"я" поєднує  використання РЕФЛЕКСОТЕРАПІЇ: Акупунктури (Голкорефлексотерапії) , Аурикулотерапії , Фармакопунктури та СУЧАСНОЇ ФІЗІОТЕРАПІЇ: ВІЛТ – Високоінтенсивної Лазеротерапії, Електротерапії BTL Ультразвукової терапії BTL , Магнітотерапії BTL.

Швидкий лікувальний ефект досягається завдяки поєднанню фізіотерапевтичних апаратів , у яких запрограмований Протоколами та Режимами «Регенерації-відновлення нервового волокна», «Аналгезії-знеболення», «Карпальний тунельний синдром -Аквафорез» та «Карпальний тунельний синдром- Магнітотерапія». Таке лікування дозволяє стимулювати процеси регенерації нервових клітин та блокувати больову імпульсацію від проблемних зон –місць травм, запалення, защемлення нервових корінців та сплетень –що особливо актуально при КІН-компресійно-ішемічних невропатіях.

Ультразвукова терапія BTL -- вплив механічної хвилі, що виникає внаслідок  коливання кристалу, який знаходиться всередині «голівки –алікатора» апарату. Коливання передаються на проблемну ділянку –орган- в нашому випадку-безпосередньо на зону компресії нерва  вглиб тканин за допомогою контактного засобу. Лікувальний  ефект досягається в результаті певного прогрівання та глибокий мікромасажу  тканин: в зоні інервації ураженого нерва.   

Надзвичайно вдалою та дієвою є технологія комбінації Електротерапії BTL та Ультразвукової терапії BTL, які у неврологічних пацієнтів ми застосовуємо з метою розслаблення м’язевої, зв'язокового апарату, сухожиль та фасцій).

Мета призначення: - зменшити біль та запалення в місці компресії нерва за рахунок таких виражених лікувальних ефектів як: - місцеве посилення кровопостачання - стимуляція венозного відтоку та профілактика лімфостазу - зменшення набряку -стимуляція процесів регенерації- відновлення.

Не втратила своєї актуальності НІЛВ – Лазеротерапія низькоінтенсивним лазерним випромінюванням та її різновид-квантова терапія  Яке обгрунтування існує для застосування НІЛВ-лазеротерапії? Застосування НІЛВ - лазеротерапії грунтується на особливостях дії: біостимулююча дія,покращення мікроциркуляції на тканинному та клітинному рівні, противобольова,протинабрякова та трофотропна дія.

Остання покращує засвоєння кисню та глюкози тканинами,що вкрай необхідне в умовах компресії та запалення. Застосовуємо червоне  ( довжина хвилі 0.63 мКм)  та інфрачервоне  ЛВ (довжина хвилі 0.78-0.9 мКм).Лазеротерапія показана на всіх стадіях КІН.Курс лікування  14-15 процедур через день або 10 процедур при щоденному режимі. Експозиція 7-10 хвилин.

Які особливості застосування НІЛВ - лазеротерапії?

Особливість  лазеротерапії–наявність можливості поєднанного застосування процедури безпосереднь на проекцію КІН та сегментрано-на сегментарні зони спинного мозку . У випадку КІН верхньої кінцівки лазеротерапію відпускаємо на проекцію С8-Тн2-Тн4 сегментів а у випадку КІН нижньої кінцівки-на проекцію Тн12-11-12 сегментів. Акупунктура викликає місцеве виділення енкефалінів та ендорфінів,які на рівні нейрона  впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію.Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається "блокування больової імпульсації.

 

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом