Полінейропатія - ефективне лікування

Полинейропатия19Множинне ураження периферичних нервів, що супроводжується руховими, чутливими та вегетативними розладами. ПНП бувають спадково-обумовлені та набуті. Причинами развитку набутих ПНП найчастіше бувають інфекційно-алергічні агенти, порушення у системі імунітету (аутоімунні ПНП), порушення обміну речовин (дисметаболічні ПНП при атеросклерозі,при подагрі…), цукровий діабет (діабетична ПНП), гормональні порушення (дисгормональна ПНП при захворюваннях щитовидної залози…), під впливом шкідливих факторів (токсична ПНП), на тлі онкозахворювань (паранеопластична ПНП). Суть захворювання-множинне ураження нервових закінчень, найчастіше верхніх та нижніх кінцівок, в результаті якого розвиваються рухові та чутливі розлади, формується порушення функції ходи. Значно рідше зустрічаються краніальна невропатіі-для прикладу диплегія лицевих нервів при лайм бореліозі. 

ПНП поділяють на:

  • сенсорні, коли переважають чутливі розлади;
  • моторні,коли переважають рухові розлади;
  • змішані.

Пацієнти з ПНП скаржаться на біль, затерпання, печію, повзання мурашок в китицях, стопах, такі хворі мерзнуть у кінцівки навіть у теплу пору року; присутня м`язева слабкість: спотикання при ході навіть по рівній поверхні, зменшення дистанції, яку раніше прохоли, кульгавість, хитання при стоянні та ході через найпоширенішу для цієї хвороби скаргу “не тримають ноги” до важкого ступення розвитку – неможливість самостійної ходи! Частими проявами є трофічні розлади: сухість шкіри та лущення на китицях та стопах, ламкість нігтів, випадіння волосся в зоні іннервації уражених нервів, тріщини, що погано гояться. Але найгірнше- прогресуюча втрата м»язевих волокон- Гіпотрофія ,стоншення м»язів із втратою сили   Перебіг захворювання прогресуючий. Тому хворі потребують детального обстеження, планового лікування, регулярних профілактичних заходів

ЛІКУВАННЯ ПНП у Медпрактика Здоров'я

РЕФЛЕКСОТЕРАПІЯ – АКУПУНКТУРНА ТЕРАПІЯ , аурикулотерапія, фармакопунктура Кожному пацієнту підбирається індивідуальна комбінація точок акупунктури (ТА)з впливом на  врегулювання обміну речовин, покращення тканинного дихання, з судинно- розширювальним ефектом . Застосовувалась комбінація точок, що знаходяться в метамерах  і мають іннерваційні зв’язки з підшлунковою залозою: 2-3 точки 2 бокової лінії грудей та спини та 2-3 віддаленні точки,  аурикулярні точки: АР підшлункової залози, АР залози внутрішньої секреції, АР антистресорна. Акупунктурна терапія має доведеду ефективність покращення стану у пацієнтів з діабетичною та дизгормональною ПНП.

ФІЗІОТЕРАПІЯ - Електротерапії BTL   Протокол «Стимуляція денервованих м»язів» - стимулює скоротливу здатність м»язевого волокна, відновлюючи рухову активність , протокол « Невропатія-дизестезія, парестезія» зменшує чутливі розлади та невропатичний біль .

ВІЛТ BTL – Високоінтенсивна лазеротерапія  в режимі  регенерації « Восстановление нерва» покращує обмінні процеси та тканинне дихання в уражених нервових волокнах, що сприяє покращенню їх провідної здатності.

 

 

Полинейропатия20Масаж стоп точковий або фут масаж – стимулює  венозний та лімфатичний відтік, покращує якість шкіри

Тривалість та схема лікування індивідуальна – за призначенням лікаря невролога, рефлексотерапевта з урахуванням ступення важкості захворювання, превалювання тих чи інших симптомів у кожного окремого пацієнта. У процесі лікування можлива корекція процедур, параметрів частоти, модуляції, експозиції, а також почерговості відпуску процедур, якщо цього вимагатиме стан пацієнта.  

Індивідуальний та комплексний подхід до лікування ПНП дозволяє зберегти об`єм активних рухів, зупинити розвиток чутливих та трофічних порушень, служить профілактикою ускладнень – діабетичної стопи або атеросклеротичної облітерації, котрі потребують хірургічного лікування. Своєчасне звернення до лікаря, продумана діагностична та лікувальна тактика є запорукою позитивного результату при лікуванні.

Якщо у Вас проблема полінейропатії - звертайтесь. Намагатимусь максимально допомогти кожному з Вас.

З повагою лікар невролог вищої категорії, рефлексотерапевт вищої категорії  Циц Галина Дмитрівна!

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом