Лікування анкілозуючого спондилоартриту

Аксіальна та периферійна спондилоартропатія, псоріатичний та інші види артритів. Лікування та діагностика

Якщо вам поставили діагноз спондилоартропатії і ви не знаєте як далі бути, як з цим жити, не слід впадати у відчай, ми допоможемо вам переписати сумний сценарій вашого життя, що нав’язала вам хвороба, і стати на дорогу здоров’я, повноцінного та якісного життя. Ми в нашій роботі використовуємо лише найкращу апаратуру та сучасні медичні розробки та рекомендації. Аксіальна/периферична спонділоартропатія, стара назва хвороба Бєхтєрєва – це один з різновидів артриту, при якому уражаються переважно суглоби:

  •  хребта і проявляються болем та скутістю в шийному, грудному та поперековому відділах;
  •  крижово-здухвинних суглоби, запалення проявляється болем в сідницях, ранковою скутістю в них.
  •  кульшові та плечові, колінні суглоби, запалення проявляються болем, скутістю, набряками.

 Після фізичних навантажень при анкілозуючому/псоріатичному спондилоартриті  стає краще.   Анкілозуючий спондилоартрит також супроводжується запаленням зв'язок (навколосуглобових тканин), що провокує скутість, і з плином часу, при відсутності належного лікування, запалення приводить до того, що зв’язки та сухожилки ущільнюються, кальцинуються, кінці суглобів та кісток зливаються, а це суттєво обмежує рухи в хребті та суглобах, грудній клітці. Може з’являтись біль у п’ятці, тоді важко стояти, ходити. Такі самі зміни відбуваются і при псоріатичному ураженні хребта та суглобів.     Успіх лікування хвороби Бєхтєрєва криється у ранньому його початку, ще до появи незворотніх змін в хребті та суглобах. Основна задача лікування артриту даного різновиду стоїть в зменшенні болю та скутості, підвищенні якості життя, збереженні гнучкості та здоров’я хребта в майбутньому.

В лікування анкілозуючого спонділоартриту ключове місце займає фізіотерапевтичне лікування, лікувальна фізкультура, модифікація стилю життя пацієнта. Таке лікування входить до вітчизняних та закордонних рекомендацій по лікуванню даного захворювання

 Апарат лазера високої інтенсивності BTL-4000 SMART генерує випромінювання високої інтенсивності. Реалізація лікувальних ефектів лазера високої інтенсивності відбувається через поглинання тканинами випромінювання, яке призводить до накопичення активних форм кисню. Активні форми кисню індукують регенерацію тканин та підсилюють метаболізм. При лазерному опроміненні тканин, що знаходяться в проекції запалення, таких як зв’язки, сухожилки, сумки, ділянки кріплень сухожилків до кістки відбувається виділення протизапальних цитокінів, що регулюють диференціацію імунокомпетентних клітин. Для хворих на ревматоїдний артрит важливо, що лазер має імуномодулюючу дію і активізує функцію ендокринних органів.  Зміна біохімічної активності білків, амінокислот та фібробластів активує трофічні процеси в тканинах. Таким чином, високоінтенсивна лазерна терапія має протизапальну, регенераторну та знеболюючу лікувальні дії.  

Електротерапія сучасний метод лікування Анкілозуючого спондилоартриту (АСА) з використанням більше ніж 25–ти видів імпульсних та змінних токів. Електричні імпульси генеруються апаратами електротерапії. В нашій клініці використовуються два сучасні апарати електротерапії: це апарат BTL-4000 SMART та CHATTANOOGA. Кожен із різновидів електричних імпульсів має власні властивості. Струми, що використовуються в лікуванні анкілозуючого спондилоартриту, направлені на посилення рухової нервової провідності в м’язах уражених сегментів, і гальмуванню чутливих больових рецепторів, що забезпечують знеболюючий ефект. Існують режими, які розслабляють м’язи, зменшують набряк навколо нервових закінчень, зменшують гострий та хронічний біль та запалення в тканинах. Зменшення запалення дає змогу зменшити дози або відмінити не стероїдні протизапальні ліки, а це значить досягнути ремісії захворювання. Електротерапія збільшує гнучкість суглобів та хребта та забезпечує нормальну функцію в майбутньому.  

Масаж  Мікрохвильова терапія

Магнітотерапія – неінвазивний терапевтичний метод, заснований на дії електроманнітної складової електромагнітного поля на тканини людського тіла. В нашій клініці ми використовуємо апарат магнітотерапії BTL 4000 PREMIUM.  Головні ефекти для лікування анкілозуючого спонділоартриту це знеболювання, міорелаксація та зменшення запалення. Для аплікації використовуються дискові аплікатори та соленоїди. Магнітотерапія не потребує спеціальної підготовки. Підчас процедури пацієнт сидить або лежить. Лікувальний курс складається з 10 процедур, кожен тривалістю 30 хвилин. Дозування та напруженість магнітного поля підбирається відповідно до активності запального процесу у пацієнта. Лікування магнітотерапією засновано на впливі у трьох діапазонах частоти та інтенсивності. Для пацієнтів з гострим запаленням рекомендуються частоти від 1 до 5 герців, для лікування підгострих станів від 5 до 20 герців, при хронічний станах від 20 до 59 герців. Магнітотерапія підсилює дію лікарських засобів, а при низькій активності повністю їх заміняє.

Масаж необхідний для того, щоб розслабити напружені м’язи, покращити кровоплин та обмін речовин в окремих сегментах кінцівок та тулуба, відновити нервово-м’язову провідність і разом з іншими методами допомагає відновити рухливість в хребті та суглобах. 

Мікрохвильова терапія працює за рахунок впливу на організм хвиль міліметрового діапазону, які мають високу частоту, при лікування АСА вплив направлений на імунну систему організму. Ефекти також модулюються в залежності від зони впливу, частоти хвилі та часу експозиції. В залежності від цього переважають знеболюючий, спазмолітичний, трофічний або стимулюючий ефекти, а головне, мікрохвильова терапія попереджає виникнення загострення захворювання. 

Лікувальна гімнастика. В комплекс входять дихальні вправи, які збільшують об’єм рухів в грудній клітці, приводять до норми роботу легень. Також проводяться вправи, які покращують координацію та рівновагу, ці якості також страждають при АСА. Спеціальні вправи допомагають виробити замісні рухи при ході, наприклад при уже сформованому анкілозі кульшових суглобів формування кроку відбувається за рахунок повороту тулуба, тазу, махових рухів рук і т.д. Вправи збільшують об’єм рухів, гнучкість хребта та суглобів в патологічно змінених сегментах, і попереджають формування анкілозів. Ми в клініці проводимо навчання пацієнтів та мотивуємо їх для подальшого виконання вправ лікувальної фізкультури вже за межами клініки. Крім описаних процедур проводяться інші маніпуляції за індивідуальними показами. Це лазеропунктура, місцеве введення лікарських засобів, ультразвукове сканування, діатермія та ін. Для пацієнта з анкілозуючим/псоріатичним спондилоартритом важливо постійно підтримувати контакт з лікуючим лікарем, при любих змінах в стані здоров’я ставити до відома лікаря, планово проходити огляди та контролювати лабораторні аналізи. Така практика підтримується нами у нас в клініці «Медпрактика здоров’я». Якщо Ви хочете отримати контроль над захворюванням, звертайтесь до нас за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 63. Клініка «Медпрактика здоров’я» Запис за телефонами: +38 (063) 631 50 35+38 (098) 997 17 09+38 (067) 382 99 87

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом