Лікування фіброміалгії та хронічної втоми

Синдром хронічної втоми та фіброміалгія часто мають подібні прояви і відносяться до захворювань м’яких тканин (зв'язок, фасцій, сухожилків, м’язів). Обидва проявляються симптомами болю в м’язах, суглобах та хребті, підвищеною втомлюваністю, погіршенням якості сну та працездатності. Для фіброміалгії є характерним наявність болючих (тригерних) точок на поверхні тіла. Часто обидва захворювання супроводжуються головним болем, зниженим настроєм. Точна причина захворювання невідома, але вважається, що вони пов’язані з підвищеною стресогенністю сучасного життя. Також допускається зв'язок з вірусними інфекціями такими як герпес, цитомегаловірус, Коксакі, Епштейн-Барр. Іще одне припущення пов’язане з порушенням мікроциркуляції, мікронабряком в м’язах. Самим цікавим є те, що у хворих з фіброміалгією так само як і з синдромом хронічної втоми відбувається порушення сприйняття болю внаслідок недостатньої продукції ендогенних опіатоподібних субстанцій.  Перед тим, як поставити діагноз фіброміалгія та синдром хронічної втоми ревматолог повинен виключити інші захворювання, проявляються подібним чином.

В першу чергу це автоімунні захворювання, ендокринні порушення, інфекції тощо. Ми в «Медпрактиці Здоров’я» ефективно лікуємо фіброміалгію та синдром хронічної втоми. В арсеналі нашої клініки є два потужних апарата для лікування цих захворювань. Електротерапія Європейської фірми BTL в протоколах лікування містить фіброміалгію, це означає, що параметри лікування даного захворювання закладені в апараті, але за необхідності лікар може регулювати ці параметри вручну, відповідно до індивідуальних особливостей пацієнта. За останній рік, апарат довів свою ефективність в лікуванні фіброміалгії (ФМ) та синдрома хронічної втоми (СХВ).  Іще один спосіб залишити ФМ та СХВ в минулому є використання високо інтенсивного лазера тієї ж фірми, BTL. 

При впливі лазером високої інтенсивності на тригерні (больові точки) біль повністю проходить, але для цього необхідно від 7 до 10 сеансів. Також ми широко використовуємо акупунктуру, як її класичний варіант, так і з введенням лікарських засобів в ділянку тригерної точки. Обов’язковими компонентами лікування, які входять в програму допомоги пацієнтам з фіброміалгією та синдромом хронічної втоми є точковий масаж   та лікувальна гімнастика. Ми навчаємо наших пацієнтів гімнастиці, яку вони продовжують виконувати дома по закінченню лікування. Якщо ви відчуваєте слабкість, порушення сну, головний біль, біль в суглобах та м’язах, біль в хребті, зниження настрою то звертайтесь до нас в клініку «Медпрактика здоров’я».

Ми знаходимось в м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 63. Запис до ревматолога за телефонами: +38 (063) 631 50 35+38 (098) 997 17 09+38 (067) 382 99 87

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом