Цервікалгія, цервікобрахіалгія

Причиною виникнення гострого болю в шийному відділі хребта з м'язевим напруженням, обмеженням рухів, з віддачею в руку, з затерпанням пальців або без є остеохондроз на всіх стадіях. Проте, найчастіше цервікобрахіалгія виникає при подразненні або защемленні нервових корінців протрузіями дисків, килами дисків, остеофітами при деформуючому спондильозі/відкладеними солями або гіпертрофованими/потовщеними зв'язками. Цервікалгія та цервікобрахіалгія буває гострою (до 1 місяця), підгострою (до 3 місяців) та хронічною (більше 3 місяців).

В гострій стадіїї пацієнти скаржаться на сильний біль у шиї, значне обмеження рухів, біль у руці, найчастіше в плечі та передпліччі. Частими скаргами є розлади чутливості різного ступеня вираженності у вигляді затерпання, що періодично з`являється на висоті болю.  У підгострій стадії пацієнти скаржаться на біль, сильний, але не такий гострий .Біль присутній і при рухах, і в спокої. Більше болить рука в ділянці біцепса, тріцепса, віддає в лопатку. Чутливі розлади у вигляді затерпання більш стійкі. У хронічній стадії формується нейродистрофічний синдром-зміни в м`язах та звязках внаслідок тривалого запального процесу. Біль присутній постійно, часто вночі, затерпання постійне, страждають активні рухи в плечовому поясі: боляче підняти руку вище горизонтального рівня, завести за спину, спостерігається неповноцінна пронація китиці, наявні фіброзні ущільнення – нейроостеофіброз.  На цій стадії рефлекси значно ослабленні, формується гіпотрофія-стоншення м»язів плечового пояса, передпліччя, китиці, зменшення сили в руці ,периартикулярний плече-лопатковий периартроз. Лікування специфічне для кожної стадії хвороби.

Лікування методами Рефлексотерапії та Фізіотерапії

Акупунктура класична Чжень-Цзю, Аурикулотерапія- методики давно відомі та широко застосовуються у неврологічній практиці завдяки доведеній ефективності при Больових Синдромах Різного генезу! Застосовуємо точки акупунктури сегментарно і в зонах відповідної корінцевої іннервації. Завдяки рефлекторному та сегментарному впливу акупунктура добре знімає біль, м`язеве напруження, благоприємно впливає на психо-емоційну сферу (що особливо необхідно при наявності болю). Курс лікування індивідуальний, зазвичай 10 днів. ВІЛТ BTL –Високоінтенсивна Лазеротерапія застосовується на всіх стадіях цервікалгії, цервікобрахіалгії ,але режими мають свої особливості. Режим «Цервікалгія»-Аналгезія показаний у гострій стадії Режим «Цервікалгія»-Регенерація показаний у всіх стадіях. Особливо актуальний у підгострій та хронічній стадії. Режим «Цервікалгія»-Аналгезія показаний у гострій стадії На сьогоднішній день отримані достовірні дані про те ,що при застосуванні ВІЛТ суттєво зменшується гострий біль .Вже після 1-2 сеансів більшість пацієнтів відмічають зменшення болю за Шкалою ВАШ з 10-9-8 балів ( а це дуже сильний біль) до 5-6 балів ( помірний біль).  Режим «Цервікалгія»-Регенерація « Восстановление нерва» показаний у всіх стадіях. Особливо актуальний у підгострій та хронічній стадії. Завдяки параметрам ( потужність, частота, коефіцієнт заповнення) ВІЛТ має здатність стимулювати тканини до регенерації (відновлення) ! А це дозволяє відновити функцію верхньої кінцівки-силу , тонус, активність рухів!

 Електротерапія BTL

Лікування методом Електротерапії показане на всіх стадіях цервікалгії, цервікобрахіалгії.  Завдяки наявності Протоколів «Цервікалгія», «Міорелаксація», «Гострий біль-Знеболення» можна вже в 1-3 день лікування суттєво зменшити гострий біль та м»язеве напруження, що особливо актуальне при цервікалгії, цервікобрахіалгії .Адже, поряд з вираженим гострим болем, болючий м»язевий спазм з обмеженням рухів у шиї-це друга за частотою звернення до лікаря причина ,що значно погіршує якість життя пацієнта. Протокол «Невропатія-дизестезія» та «Стимуляція м'язів» дозволяє зменшити неприємні відчуття в руці: затерпання, повзання мурашок, нічний невропатичний біль та стимулює скорочення м'язів ,що зупиняє явища гіпотрофії-стоншення м'язів.  Протокол «Хронічний біль-Знеболення» дозволяє з перших днів суттєво зменшувати інтенсивність хронічного больового синдрому (а всім відомо, що хронічний біль набагато важче піддається лікуванню!).

Отож, Протокол «Хронічний біль-знеболення» дуже добре допомагає нам справитися з цим різновидом болю Доцільно застосовувати релаксуючий масаж шийно-комірцевої зони, точковий масаж. Це особливо актуально при пальпації відчутного напруження м`язів і зон підвищеної болючості, при тривалому вимушеному положені шиї. Тривалість лікування визначається станом пацієнта і коливається в межах 10-15 днів. Доцільна м`яка техніка масажу периартикулярних м`язів.Кількість сеансів завжди більша 10, зазвичай 15. Актуальна постізометрична релаксація і вироблення правильних рухових стереотипів, кінезітерапія і ЛФК. Чому пацієнту з цервікалгією, цервікобрахіалгією потрібна консультація невролога? При вчасному зверненні до лікаря невролога, повноцінному обстеженні – МРТ ШВХ, є можливість вчасно виявити причину болю , вірно обрати тактику лікування та зупинити розвиток нейродистрофічного синдрому.

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом