Лімфостаз

Лімфостаз - це захворювання, пов'язане з порушенням відтоку лімфи і виникає, коли лімфатична система неспроможна ефективно виводити зайву рідину з тканин. Це може призвести до набряків, болю та утворення виразок на кінцівках.

 В клініці «Медпрактика здоров’я» перед початком лікування лікар проводить фізичний огляд, оцінює розмір і стан лімфатичних вузлів, вираженість набряків, текстуру шкіри та інші ознаки. Ультразвукове дослідження проводиться одразу лікарем після фізичного огляду, ультразвук необхідний для визначення стану лімфатичних  вузлів,  також за допомогою ультразвукового обстеження можливо візуалізувати об'ємні утворення, що можуть бути причиною порушення  лімфатичного відтоку. У рази потреби робимо загальний аналіз крові,  біохімічні тести, КТ.

Лікування лімфостазу в клініці здоров’я  спрямоване на покращення функції лімфатичної системи, боротьбу з болем, набряками та формуванням виразок. Лікування в клініці включає в себе:

Лімфодренажний масаж   : це спеціальна техніка масажу, яка стимулює потік лімфатичної рідини, спрямовуючи її до здорових лімфатичних вузлів для дренажу. Цей ніжний, ритмічний масаж допомагає зменшити набряк і сприяє виведенню зайвої рідини. Проводиться двома досвідченими масажистами, які володіють технікою проведення даного типу масажу

Лімфодренажна гімнастика : Спеціальні вправи, які стимулюють вивід лімфи: - Коливальні рухи кистей і стоп:  робіть обертальні та коливальні рухи кистями рук і ступнями ніг. Це може допомогти підтримувати лімфатичний потік у верхніх та нижніх кінцівках.

Підняття та опускання плечей: піднімайте і опускайте плечі, роблячи це легко і плавно. Це активує лімфатичні вузли у плечовій області.

Кругові рухи під час дихання: сідайте або стійте прямо. Робіть глибокі вдихи і видихи, а під час видиху робіть кругові рухи руками. Це сприяє руху лімфи через великі вузли на шиї.

Гімнастика для стегон: лягайте на спину і піднімайте ноги вгору, роблячи рухи, схожі на велосипед, або роблячи обертальні рухи ногами. Це допомагає збільшити лімфатичний потік у нижній частині тіла.

Компресійна терапія : використовуємо компресійний апарат який допомагає вивільнити м’які тканини ніг від зайвої рідини; надаємо рекомендації щодо використання  компресійного бандажу для зменшення набряків і підтримки лімфатичної системи.

 Для лікування лімфоедеми використовуємо сучасні фізіотерапевтичні апарати з використанням специфічних протоколів:  Магніт   зменшує набряк та покращує прохідність лімфатичних судин за рахунок зменшення запалення та покращення циркуляції лімфи по лімфатичних судинах, також магніт має потужну знеболюючу дію. Електротерапія     стимулює скорочення судинної стінки і тим самим покращує відтік лімфи.

Мікрохвильова терапія  покращує трофіку шкіри кінцівок та відновлює роботу лімфатичної судини. У випадку виразкування використовуємо високоінтенсивний лазер  локально, який загоює рану за короткий термін.

 Варто зазначити, що завжди легше справитись з захворюванням на початковому етапі, або ж коли його іще немає, але є передумови до його виникнення. Тому за наявності болю, набряку, який не проходить після прийому сечогінних засобів, відчуття важкості в ногах, зміни шкіри та наявності передумов про які було сказано вище слід звернутись по допомогу. Про допомогу слід звертатись також за відсутності передумов, але за наявності симптомів, для того щоб визначити причину появу лімфостазу, це вкрай важливо для своєчасної діагностики захворювання що його викликало.

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом