Ураження суглобів при запальних захворюваннях кишківника, лікування

Запальні захворювання кишківника (ЗЗК) – це група хронічних захворювань, що характеризуються запаленням різних відділів кишківника. Основними типами ЗЗК є виразковий коліт та хвороба Крона.

Основні симптоми даних захворювань це:

Діарея, часто з кров'ю або гноєм.

Біль у животі, спазми.

Втрата ваги та апетиту.

Постійне відчуття необхідності дефекації (тенезми).

Стомленість і слабкість.

Виразки у роті.

Анальні проблеми, такі як болісні тріщини, фістули або абсцеси.

Ураження опорно-рухового апарату є одним із позакишкових проявів хвороби Крона неспецифічного виразкового коліту. Такі прояви значно впливають на якість життя пацієнтів. Суглобовий синдром при  хворобі Крона є досить поширеним і може проявлятися у вигляді артриту або артралгії з залученням периферійних суглобів, хребта та ентезисів.

Периферійний артрит: Симптоми включають біль, набряк та обмеження рухливості. Часто асоціюється з активною фазою кишкових проявів хвороби. Часто вражає великі суглоби (колінні, гомілковостопні, ліктьові). Зазвичай асиметричний і не спричиняє деформацій суглобів.

Аксіальний артрит (спондилоартрит): Вражає хребет та крижово-клубові зчленування. Симптоми включають хронічний біль у нижній частині спини, скутість (особливо вранці), обмеження рухливості хребта. Може прогресувати незалежно від активності кишкових симптомів.

 Ентезит: Запалення місць прикріплення сухожиль, зв'язок або фасцій до кістки. Найчастіше уражуються ахілове сухожилля, підошвова фасція, місця прикріплення сухожиль у зоні ліктя.

 Дактиліт: Запалення всього пальця (частіше на руках або ногах), що призводить до його набряку та болю. Часто називається "сосисковий палець" через характерний зовнішній вигляд.

Остеопороз: Втрата кісткової маси та щільності, що підвищує ризик переломів.

Лікування уражень опорно-рухового апарату при запальних захворюваннях кишківника: вимагає комплексного підходу, який включає медикаментозну терапію, фізіотерапію та модифікацію способу життя. Нижче наведено основні методи лікування, які ми застосовуємо в медпрактиці здоров’я: протизапальні, імуномодулюючі засоби включаючи апаратне лікування в комбінації з медикаментами (імуносупресивні засоби та біологічні препарати) Комбінація апаратного лікування та імуносупресивних засобів дає ефект співставний з призначенням біологічних препаратів це дає можливість зменшити вартість лікування та нівелювати побічну дію лікарських засобів. Апаратне лікування індивідуальне, спрямоване на лікування не лише суглобів та хребта, а і кишківника також. Якщо високоінтенсивний лазер ми застосовуємо виключно для лікування артриту, ентезиту та ураження хребта,

то магнітотерапію в даному випадку переважно для лікування кишківника. Апарат магнітотерапії має потужну протизапальну та імуномодулюючу дію і на слизову кишківника (використовуємо спеціальні протоколи), а також магнітотерапію використовуємо з метою впливу на ентезиси, сухожилки, м’язи та суглоби.        

Електротерапія має потужний антиспастичний ефект, оскільки спазм є ведучим симптомом болю кишківника при запальному захворюванні останнього.               

Зміна способу  життя має ключове значення в лікуванні запальних захворювань кишківника з або без ураження суглобів. Регулярна фізична активність, збалансоване харчування. Рекомендуємо збалансовану дієту з достатньою кількістю поживних речовин, яка  покращує загальний стан здоров'я та зменшує запалення.

Невід’ємним в лікуванні є відпочинок та управління стресом, в клініці допомагаємо знайти ефективні способи управління стресом, оскільки стрес може загострювати симптоми запалення кишківника та суглобового синдрому.

Регулярні консультації з лікарем: підтримуємо регулярний контакт з пацієнтом для моніторингу стану та коригування лікування за потреби.

 

З метою лікування та консультації звертайтесь до нас

 за адресою: м. Хмельницький, вул Кам’янецька, 63

та телефонами: +38(098)997 17 09; +38(063)631 50 35

 Лікар: Кононенко Тамара Віталіївна.                                                                                          

 

 

 

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом