Відновлення та реабілітація після видалення міжхребцевої грижі (кили)

Про міжхребцеву килу написано достатньо різної інформації: про причини виникнення кили міжхребцевого диска, про методики лікування, багато різноманітного написано про фізіотерапію, лікувальну гімнастику при міжхребцевих килах, точаться численні суперечки щодо нейрохірургічних операцій по видаленню гриж дисків….

Проте, мало конкретної інформації стосовно того як проходить реабілітація після видалення міжхребцевої грижі, як необхідно відновлювати защемлений грижею нервовий корінець, коли саме необхідно приступати до  відновлення…

Відновлення та реабілітація після видалення міжхребцевої грижі (кили)

Реабілітація після видалення міжхребцевої грижі – це відновлення після нейрохірургічної операції на структурних елементах хребцево-рухового сегмента – на диску, на дужках хребця….

Виділяють ранню та пізню реабілітацію. Суть реабілтаційних заходів полягає у застосуванні фізіотерапевтичних методик,  рефлексотерапії, лікувальної гімнастики з метою запобігання формування ускладнень: хронізаціі болю, формуванню злук та рубців, рецидиву кили диска….

Починати ранню реабілітацію рекомендовано через 1.5-2 місяці після нейрохірургічного лікування, але це дуже індивідуально. Нейрохірурги у виписному епікризі зазвичай рекомендують протизапальні, знеболюючі, до 2 місяців не сидіти, носити ортопедичний пояс або корсет, фізкабінет при поліклініці за місцем проживання та санаторно-курортне лікування…. Але що конкретно з фізіотерапії рекомендовано і які саме процедури у санаторії? Все це абстрактно.

Спробуємо конкретизувати. У нашій Медпрактиці Здоров’я напрацьовані методики сучасної фізіотерапії, рефлексотерапії, ЛФК для того щоб реабілітація після видалення міжхребцевої грижі пройшла вдало.

Реабілітація після операцій на хребті розпочинаються з консультації невролога, рефлексотерапевта з метою оцінки рухових, чутливих, рефлекторних порушень , оцінюється об’єм рухів, тонус м’язів та сила….

Тільки після ретельного огляду складається план процедур та здійснюється індивідуальний підбір вправ з лікувальної гімнастики.

Протизапальна або середньоземноморська дієта

Записатись на консультацію

Бажаєте записатись? Заповніть форму і наш адміністратор зв’яжеться з вами найближчим часом