Вегетосудинна дистонія (ВСД) – лікування методами рефлексотерапії

Вегетосудинна  дистонія (ВСД) – лікування методами рефлексотерапії

Підвищення тонусу симпатичної або парасимпатичної ланки вегетативної нервової системи викликає порушення природної рівноваги в роботі внутрішніх органів.
Виникають вегетативні розлади або вегетосудинна дистонія: своєрідний дисбаланс у системі теплообміну, потовиділення, кровообігу, травлення….
Найчастіше вегетосудинна дистонія зустрічається у підлітків на фоні ендокринної та гормональної перебудови. У жінок молодого віку вегетосудинна дистонія виступає як самостійний синдром – це конституційна дистонія.
Формування вегетативної дисфункції часто відбувається після інфекційних захворювань, отруєнь, травм, стресових ситуацій. Це дистонія органічного походження.
В данному випадку методи лікування і сам лікувальний підхід залежить від стану кожного окремого пацієнта.

Cхема вегетативного контролю за роботою внутрішніх органів людини

Вегетосудинна  дистонія (ВСД) – лікування методами рефлексотерапії

Конституційна вегетосудинна дистонія

 

Симптоми дистонії: головний біль, надлишкова пітливість, блідість або почервоніння шкіри, перепади тиску, зміна частоти пульсу, комок у горлі, задишка або відчуття стиснення за грудиною, біль та дискомфорт у животі, бурчання, закрепи, проноси, частий сечопуск, лабільність настрою, емоційна нестійкість, страх.

Перебіг вегетосудинної дистоніі: перманентний-м`який; пароксизмальний- приступоподібний або кризовий.

При обстеженні пацієнтів з дистонією органічних змін у речовині головного мозку, судинах, внутрішніх органах як правило не знаходять, що підтверджує функціональну природу вегетативних розладів. Це надзвичайно важливий момент, оскільки порушення функціонального характеру – це зворотній стан.
Головне – визначитись з тактикою лікування. Вибір лікувального методу обирається лікарем неврологом, рефлексотерапевтом з урахуванням стану пацієнта, характеру функціональних змін, за результатами неврологічного огляду.

Обов`язковим є оцінка стану вегетативної нервової системи: ширина зіниць (міоз, мідріаз); якість дермографізму (блідий,блідо-рожевий, червоний, червоний розлитий), колір, температура, вологість шкіри китиць та стоп, параметри пульсу, артеріального тиску в положенні сидячи, лежачи; частота дихання….

Стан вегетативної нервової системи:

  • парасимпатикотонія – перевага тонусу парасимпатичної нервової системи;
  • симпатикотонія – перевага тонусу симпатичної нервової системи;
  • ейтонія – стан рівноваги симпатичної і парасимпатичної нервової системи.

Визначення стану вегетативної нервової системи є ключовим моментом, оскільки в подальшому дозволяє коректно впливати на вегетативну дисфункцію методами рефлексотерапії.

Рефлексотерапія для лікування вегетосудинної дистонії (ВСД)

Вегетосудинна  дистонія (ВСД) – лікування методами рефлексотерапії
Позитивний ефект спостерігається при застосуванні акупунктури корпоральної та аурикулотерапії, прогрівання полинними сигарами або моксами-чжень-цзю терапія, комплексного застосування рефлексотерапії у вигляді лазеротерапії зональної, лазеропунктури, електропунктури та електротерапії рефлексогенних зон, точкового масажа рефлексогенних зон, лікувальної та дихальної гімнастики.

Вегетосудинна  дистонія (ВСД) – лікування методами рефлексотерапії
Комплексне лікування має суттєві переваги завдяки здатності методів рефлексотерапії потенціювати дію один одного. На практиці помічено, що застосування рефлексотерапії дозволяє зменшувати дози ліків та термін їх прийому, переводить кризовий перебіг дистонії у м`який, змешує частоту і кількість пароксизмів, значно швидше покращує стан пацієнта і суттєво скорочує термін лікування.

Вегетосудинна  дистонія (ВСД) – лікування методами рефлексотерапії