Реабілітація кінцівок (руки, ноги) після вивихів, оперативних втручань, переломів, пошкоджень звязок та сухожилків

 Спеціалістами нашої клініки розроблена ефективна методика реабілітації пацієнтів після:

  • вивиха суглоба;
  • пошкодження суглобової капсули;
  • розриву (повного або часткового) зв’язок та сухожилків;
  • суглобових та поза суглобових переломів кістки;
  • після оперативних втручань з приводу переломів;
  • після ендопротезування суглобів;
  • після ендоскопічних операцій.

Мета раннього періоду реабілітації від 2-3 днів до 1 місяця після травми або операції:
   Прискорення розсмоктування крововиливу в порожнині суглоба та м’яких тканинах, стимуляція загоєння пошкоджених тканин,  профілактика утворення злук всередині суглоба, профілактика гіпотрофії м’язів, профілактика контрактур та анкілозів суглобів, стимуляція утворення кісткової мозолі, покращення кровотоку та лімфовідтоку в пошкодженому сегменті.

Мета другого, функціонального періоду реабілітації від 1 до 2-2,5 місяців після пошкодження або операції. Починається з моменту зняття іммобілізації до моменту часткового відновлення функції:
    Завершення регенерації пошкодженої ділянки, нормалізація структури кісткової мозолі, зменшення атрофії м’язів, полегшення рухів у суглобах, збільшення м’язевої сили та відновлення функції пошкодженої кінцівки.

Мета третього, відновлювального, періоду реабілітації від 2,5 до 6 місяців після травми або операції. З моменту часткового відновлення функції пошкодженої кінцівки до повного відновлення функції:
   Остаточне відновлення відновлення функції не лише пошкодженої кінцівки, але і організму в цілому. Адаптація пацієнта до побутових навантажень та навантажень на виробництві. Формування необхідних компенсацій при неможливості повної адаптації.

Методики реабілітації індивідуальні та залежать від характеру пошкодження або операції, а також від реабілітаційного періоду та функціонального стану кінцівки на момент  реабілітації.