Лікування грижі диска

Консервативне лікування міжхребцевих кил

 

Консервативне лікування міжхребцевих кил (лікування без операції) – основний  напрямок  лікувальної діяльності колективу  “Медпрактика Здоров`я”. Провідна  роль у розробці та напрацюванні лікувальних методик належить головному лікарю та засновнику “Медпрактика Здоров“, лікарю рефлексотераевту вищої категорії Пілюйку Вячеславу Віталійовичу.

Лікування грижі диска

Розглянемо поняття “міжхребцева кила” на прикладі захворювань міжхребцевого диска:

 • дегенеративні зміни (старіння) міжхребцевого диска;
 • випинання або протрузія міжхребцевого  диска;
 • грижа міжхребцевого диска;
 • виточнення (колапс) міжхребцевого диска;
 • дегенеративні зміни вираженні з утворенням остеофітів.
Лікування грижі диска
 
Міжхребцева кила – це вихід  міжхребцевого диску за межі тіла хребця, з розривом фіброзного кільця або без.
 
Лікування грижі диска
 
Утворення міжхребцевої кили завжди супроводжується стисненням нервового корінця і досить часто-подразненням судин, що живлять однойменний нервовий корінець. У стисненому нервовому корінці виникає асептичний запальний процес, що клінічно проявляється гострим болем, розладлами чутливості по ходу корінця, порушенням рухів у відповідних м`язах, змінами рефлексів. Виникає радикулопатія дискогенної природи. Частим явищем є захисне напруження м`язів поперекового відділу-м`язево-тонічний СД.
 
Інснують певні етапи лікування міжхребцеої кили.
 
Перший етап-консультація невролога для диференціації, вибору методу нейровізуалізації, визначення типу перебігу та ступення важкості радикудлопатії. На практиці часто зустрічаються випадки, коли розвиток корінцевої симптоматики відбувається швидко і потрібна консультативна допомога нейрохірурга. Бувають варіанти, коли поряд з корінцем тиску зазнає артерія, що кровопостачає корінець – дискогенна радикулоішемія.
 

Лікування грижі диска Лікування грижі диска

 
В такому випадку швидко наростає парез і хворий потребує нейрохірургічної допомоги. Після неврологічного обстеження стає очевидним реальний стан пацієнта, згідно якого  складається план лікування. Основним завданням лікування на цьому етапі є швидке зняття запалення, болю, набряку, м`язевого напруження, відновлення чутливих та рухових розладів.
 
Другий етап – вплив безпосередньо на диск , на міжхребцеву килу та навколишні тканини.
 
Оскільки невід`ємною частиною запального процесу  є венозний застій, перифокальний лімфостаз, локальне порушеня тканинного дихання, гіпоксія та ацидоз, виникає необхідність застосовувати заходи локального (місцевого) впливу.
 
Саме ця необхідність є підгрунтям для застосування фізіотерапевтичного лікування: фізіотерапії та рефлексотерапії. Напрацювання нашого колективу на чолі з головним лікарем Пілюйко Вячеславом Віталійовичом базуються на 20-річному успішному досвіді застосування фізіотерапевтичних та рефлексотерапевтичних методик.
 
В “МедпрактикаЗдоров’я” представлений потужний арсенал сучасної фізіотерапії, вміле та обгрунтоване застосування якої дозволяє впливати на всі ланки запального процесу, допомагає досягти позитивного результату у лікуванні та уникнути нейрохірургічного втручання.
 Лікування грижі диска
 
Лікування грижі диска
 
Лікування грижі диска
 
Лікування грижі диска
 
 
Багаторічний досвід та велика кількість пролікованих пацієнтів дозволили виробити певну стратегію у фізіотерапеувтичному лікування, напрацювати та підібрати відповідну методику відпуску кожної процедури: частоту, довжину хвилі, індукцію, амплітуду,окреслити зони відпуску процедур, почерговість, часову експозицію, тривалість лікування. Існують чіткі покази та протипокази застосування фізіотерапії, що носять суто індивідуальний характер. Детальна інформація представлена у розділі “Акупунктура та рефлексотерапія у неврології”
 
Третій етап – лікувальна гімнастика, постізометрична релаксація, навчання правильних рухових стереотипів для повсякденної  життєдіяльності, адаптації хребта до побутового навантаження. Підбір та навчання ЛФК у нашій клініці має індивідуальний характер. Багаторічний великий досвід  практичного застосування лікувальної гімнастики в процесі лікування міжхребцевих кил запатентований головним лікарем Пілюйко Вячеславом Віталійовичем у Авторському Свідоцтві №28437 Україна «Лікувальна гімнастика для хворих між хребцевими грижами» 16.04.2009 р.
 
 

Грижа дисків – це випинання або випадання фрагментів міжхребцевого диску у хребетний канал як результат ускладнення остеохондрозу хребта або травми. Наслідком є здавлювання нервових структур. «Клiнiка здоров’я» рекомендує насамперед лікування грижі хребта без операції і має для цього широкі можливості, так як і для лікування шийної грижі. Амбулаторні консервативні засоби та методи лікування дозволяють фахівцям клініки досягати значних успіхів. Це має особливе значення, тому що далеко не всі міжхребцеві грижі проявляють себе легко. На ранніх стадіях зміни дають про себе знати болями в попереку. Застаріла дискова грижа викликає різні порушення руху: в ногах, сечовипусканні та потенції. Характер болю, викликаного грижею диску, залежить від того, які корінці вона здавлює. Тому необхідно проводити лікування грижі диска негайно.

Лікування дискової грижі спини

Нажаль, статистика надає невтішні відсотки операційного лікування дискової грижі спини. Тим більше, що хірургчні втручання при захворюваннях хребта достотньо небезпечні. Крім того, рецидиви після операцій дискової грижи відбуваються у10-28% прооперованих пацієнтів. Тому до лікування дискової грижі варто поставитися відповідально.

 

Діагностика і лікування гриж міжхребцевих дисків в клініці м. Хмельницького

Діагностичні і особливо терапевтичні досягнення сучасної медицини, які використовують фахівці «Клiнiки здоров’я», дозволяють уникати небажаних наслідків і проводити лікування гриж міжхребцевих дисків консервативно. Один з різновидів грижи – діафрагмальна грижа. Для її діагностування часто буває достатньо звичайної рентгеноскопії стравоходу і шлунку. Для уточнення діагнозу проводять езофагогасроскопію.

Оберіть лікування діафрагмальної грижі у Клініці здоров’я

 

Лікування діафрагмальної грижі може бути неоперативне, якщо грижа невелика. На період лікування призначається дієта з дробовим харчуванням, порції невеликі. Застосовують препарати для зменшення шлункової секреції.

Міжхребцева кила (грижа) – вправи, гімнастика, відео

 

Методи лікування між хребцевої кили поділяють на: 

 • консервативні (медикаментозні ,не медикаментозні)
 • оперативні (нейрохірургічні операціі)

Хірургічний метод лікування вирішує проблему кардинально: килу видаляють методом хірургічного втручання і біль проходить практично одразу. Проте , оперативний метод має свої недоліки:

 • високий ризик рецидиву кили,
 • травматизм навколишніх тканин викликає утворення рубця та злук.

Тому нейрохірургічне лікування застосовують у випадку неефективності консервативних заходів .

За тривалий час лікування пацієнтів з між хребцевими килами , власними спостереженнями ми згрупували основні покази до нейрохірургічного втручання:

 • різкий сильний біль що не реагує на протизапальні засоби та блокади 
 • відсутність зменшення болю та симптомів хворого при застосуванні ліків через 15 днів
 • відсутність зменшення болю та симптомів хворого при застосуванні ліків та фізіотерапевтичних заходів через 15 днів 
 • неефективність консервативних засобів будь який термін при появі зменшення сили в руці чи нозі /залежить від локалізаціі кили/ та розладів чутливості 

МІЖХРЕБЦЕВА КИЛА – лікування БЕЗ ОПЕРАЦІІ 

 

Міжхребцева кила ефективно лікується консервативними методами при вчасному зверненні пацієнта до лікаря. Поєднання медикаментозного лікування, засобів сучасної фізіотерапіі та рефлексотерапевтичних методів призводить до:

 • зменшення болю, набряку, запалення
 • покращує кровоциркуляцію та лімфо відтік
 • зменшує розміри випинання кили
 • зменшує компресію нервових структур

Міжхребцева кила шийного відділу хребта 

 

У наш час досягнення у сфері діагностичних послуг /КТ ,МРТ/ дозволяє швидко діагностувати килу між хребцевого диску .А це ,в свою чергу, дозволяє розпочати консервативне лікування на самому початку хвороби- у гострий період. Що робить кила диску? Вона чинить тиск не судинно нервовий пучок або на нервовий корінець. Цей тиск викликає порушення циркуляціі артеріальної та венозної крові, спричиняє застій лімфи, набряк, кисневе голодування тканин,накопичення молочної кислоти,спазмування мязів ,гострий біль. 

Якщо вчасно не відновити кровопостачання -нерв почне відмирати.

Що роблять наші фізіотерапевтичні процедури?

 

 • знімають набряк ,що зменшує тиск тканин на неавральні структури 
 • покращують циркуляцію крові та лімфи
 • покращують тканинне дихання
 • розслабляють спазмованні м»язи 
 • зменшують біль 

Застосування комплексного підходу у лікуванні між хребцевих кил дозволяє швидко та якісно знімати симптоми хвороби завдяки зменшенню розмірів кили та уникати операціі 

Причини утворення міжхребцевої кили

 

Міжхребцеві кили можуть з»являтись завдяки провокуючим факторам :

 • різкий поворот тіла
 • травми спини (падіння з висоти, удар)
 • підйом вантажу великої ваги
 • сидячий спосіб життя (тривале сидіння на роботі та вдома)
 • зайва вага…

Досвід нашої роботи доводить, що хворих з між хребцевими килами не тільки можна, а треба брати на комплексне лікування з перших днів хвороби.Фізіотерапевтичне лікування, медикаментозна корекція /по потребі/,лікувальна гімнастика-як варіант розвантажувальні анталгічні /протибольові/пози та рухові стереотипи з плавним переходом від кілька хвилинних до півгодинних занять –все це дозволяє швидко досягти очікуваного результату та повернути хворого до повноцінного життя