Люмбалгія, люмбоішіалгія

Люмбалгія, люмбоішіалгія – біль в попереку, що віддає на ногу

 

Люмбаго, люмбалгія – гострий біль в поперековій ділянці, простріл, часто з напруженням м`язів спини та патологічною фіксацією (перекос нижньої частини спини)/
Причина-перенапруження м`язів спини або подразнення нервів протрузіями або килами міжхребцевих дисків, артрозними змінами в міжхребцевих суглобах, нестабільними хребцями.
Пациєнти з люмбалгією скаржаться на сильний біль в поперековому відділі, обмеження згинально-розгинальних рухів в порековому відділі, відмічають значне посилення болю при кашлі.

Люмбалгія, люмбоішіалгія
Люмбоішіалгія – гострий біль в поперековому відділі з віддачею в одну або обидві ноги.
Причина люмбоішіалгії у більшості випадків – защемлення нервового корінця килою міжхребцевого диску, напруженим грушовидним м`язом …

Люмбалгія, люмбоішіалгія
План обстеження пацієнта з люмбалгією, люмбоішіалгією: консультація невролога + МРТ попереково-крижового відділу хребта.
Перебіг люмбалгії, люмбоішіалгії:

  • гострий-до 1 місяця;
  • підгострий-до 3 місяців;
  • хронічний-більше 3 місяців.

Гостра стадія
Лікування полягає у застосуванні протизапальних, міорелаксуючих, протинабрякових засобів, фізіотерапії та рефлексотерапії.

Лазеротерапія зонально на поперековий відділ суттєво зменшує біль та набряк. Параметри та експозиція призначається лікарем неврологм індивідуально. Курс лікування 7-10 днів.

Електротерапія зонально: у режимі міорелаксації особливо актуальна при наявності у пацієнта м`язево-тонічного синдрому-вираженого болючого спазму м`язів нижньої частини спини. Параметри, експозиція, кількість сеансів визначає лікар невролог, рефлексотерапевт з урахуванням неврологічного статусу кожного окремого пацієнта.

Люмбалгія, люмбоішіалгія
КВЧ локально на спазмовані м`язи до 15 хвилин на 1 сеанс, всього 10 сеансів при щоденному режимі лікування або 15 сеансів в режимі “через день”.

Люмбалгія, люмбоішіалгія
Магнітотерапія зонально чинить м`яку знеболюючу, протинабрякову, міорелаксуючу дію завдяки структуризації елементів в тканині, активації роботи іонного клітинного насосу, що особливо актуально в умовах набряку та м`язевого напруження. Застосовуємо перемінне магнітне полез частотою 30-40 Гц. Кількість сеансів, експозицію призначає лікар в індивідуальному режимі.

Люмбалгія, люмбоішіалгіяЛюмбалгія, люмбоішіалгія

 

Акупунктура корпоральна та аурикулярна
Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт. З урахуванням сегментарної та корінценвої іннервації при виборі точок в рецепт обов`язково включають точкив проекції відповідного сегмента спинного мозку та “проблемного корінця”.

Люмбалгія, люмбоішіалгіяЛюмбалгія, люмбоішіалгія

 

Підгостра стадія
До лікування доцільно додавати ультразвуковий фонофорез зонально та МЗЛУТ на точки акупунктури/
Магнітолазероультразвукова терапія підсилює лікувальний вплив акупунктури і є вагомою складовою рефлексотерапії. Кількість сеансів, зони впливу, експозиція визначається за станом пацієнта індивідуально, тому період лікуваггя від 10 до 15 днів.

Люмбалгія, люмбоішіалгіяЛюмбалгія, люмбоішіалгія

 

Реомендована релаксуюча техніка масажу, поперекового відділу.Кількість сеансів 10-15, в залежності від ступеня вираженості больового синдрому.

Люмбалгія, люмбоішіалгія
Хронічна стадія

На цій стадії лікувальний процес проходить найважче через резистентне болюче м’язеве напруження, невропатичний стійкий характер болю, емоційна лабільність пацієнта.
Актуальним є комплексний підхід у вирішенні проблеми: нестероїди, міорелаксанти, прегабаліни, ензими + акупунктура з прогріванням.

Люмбалгія, люмбоішіалгіяЛюмбалгія, люмбоішіалгія

 

Лазеропунктура по ТА та електропунктура

Люмбалгія, люмбоішіалгія
Постізометрична релаксація

Люмбалгія, люмбоішіалгія
М’який масаж нижньої частини спини

Люмбалгія, люмбоішіалгія
Актуальна лікувальна гімнастика.