Компресійно-ішемічна невропатія КІН

Компресійно-ішемічна невропатія /КІН/ або тунельний синдром

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 

 

 

 

 

 

 

 

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 

 

КІН відноситься до групи захворювань, основною причиною розвитку яких є стиснення нервового корінця, судини або судинно-нервового пучка в місцях анатомічних звужень (тунелях), кістково-фіброзних або фіброзно-м`язевих ложе, апоневротичних щілинах, а також гіпертрофованим зв`язковим апаратом. Механізм розвитку КІН розпочинається з перенапруження зв`язок та м`язів навколо нервового закінчення, стиснення та розтягнення нерва. Наступними явищами є набухання та асептичне запалення сухожиль, що призводить до проліферації стінок каналів, гіперплазії сполучної та фіброзної тканини в місцях кріплення сухожиль до кісткових виступів. Розвивається остеофіброз

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

Фактори виникнення КІН:

 • врождений вузький канал або аномалія розвитку каналу
 • остеохондроз с нейродистрофічним синдромом
 • ендокринна патологія /акромегалія, гормональна контрацепція, період лактаціі, гіпотиреоз, клімакс/
 • травматизм хронічний /професійний мікротравматизмта перевантаження/
 • посттравматична деформація тунеля
 • пухлинні утворення
 • системні захворювання/ ревматоідний артрит, мієломна хвороба, амілоідоз/
 • атрофія подшкірно-жирової клітковини, виснаження.

 

 

 

 

Види КІН – гострі та хронічні.

Клінічні ознаки КІН
1 група
Локальні зміни
Напруження, болючість, гіпо- або гіпертрофія певних м’язів, що визначається пальпаторно, болючість в проекціїї нервів
2 група
Неврологічні розлади
Зміни чутливості дистальніше болючого тунеля, гіпалгезія, парези китиці або стопи, окремих пальців, м’язеві атрофії
3 група
Вегетативно-судинні порушення
Трофічні розлади в зоні регіонарної іннервації: зміни кольору та температури шкіри, нігтів, волосяного покриву, розлади потовиділення

Можливі варіанти розвитку КІН:

 • з перевагою процесів демієлінізації
 • з перевагою вазомоторних розладів

Стадії КІН:

 1. Ірритативна – гостра КІН
 2. Ірритативно-дефіцитарна-подгостра КІН
 3. Дефіцитарна –хронічна КІН (електрофізіологічні показники знижені)
 4. Дефіцитарно-дистрофічна КІН ( електрофізіологічні показники значно знижені або відсутні)

Лікування складається з медикаментозної терапії (протинабрякові, протизапальні, венотоніки, аналоги ГАМК, метаболітної та антигіпоксантної терапії, антихолінестеразних, вітамінів групи В з підвищеним складом В6, гормонально або новокаїнові блокади, розсмоктуючу терапію місцево, міорелаксанти, дегідратуючі засоби.

Фізіотерапевтичне лікування та рефлексотерапія

Електротерапія завдяки впливу струму певної частоти на точки акупунктури (ТА) по ходу ураженого нерва дозволяє швидко та якісно гальмувати ноцицепцію  у спіноталамічну систему , тобто блокувати  больові відчуття. Апарат електротерапії BTL запрограмований протоколами відпуску процедур згідно встановленого лікарем неврологом діагнозу. Лікар набирає діагноз пацієнта-апарат автоматично видає параметри та експозицію відпуску процедури. .Період лікування 10 днів.

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

Компресійно-ішемічна невропатія КІНКомпресійно-ішемічна невропатія КІН

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Застосування магнітотерапії показане на всіх стадіях розвитку КІН,особливо у гостру! Обгрунтовануванням є виражена протинабрякова,протизапальна дія, опосередкована стимуляція венозного відтоку,покращення реологічних властивостей крові.

Магнітотерапія може виступати основним методом лікування КІН,оскільки доведена її ефективність у підгострій стадії та у стадії хронізації процесу .У випадках виражених явищ порушення мікроциркуляції ( локальний венозний застій,набряк, лімфостаз) застосовуємо частоту 10Гц. Параметри магнитної індукції –підбір індивідуальний !Курс лікування при щоденному режимі-до 7 днів.

Ультразвукова терапія з вазоактивними, протизапальними та торфотрофними засобами сприяє глибокому місцевому проникненню останніх,що підсилює їх дію як місцеву, так і загальну.

 

Компресійно-ішемічна невропатія КІН
Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 

Акупунктура викликає місцеве виділення енкефалінів та ендорфінів, які на рівні нейрона  впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії ,де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органаКомпресійно-ішемічна невропатія КІН

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 

 

 

Лазеротерапія рекомендована на всіх стадіях КІН. Застосовується у кількох варіантах:

Компресійно-ішемічна невропатія КІН Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 

квантова терапія: сфокусоване лазерне випромінювання на відповідні точки акупунктури (ТА)

лазеротерапія місцевого застосування –квантова терапія – безпосередньо на місце найбільшого болю

Компресійно-ішемічна невропатія КІН

 або лазеротерапія сегментарна – на відповідні сегменти спинного мозку.Застосування лазеротерапії грунтується на особливостях дії: біостимулююча дія, покращення мікроциркуляції на тканинному та клітинному рівні, противобольова, протинабрякова та трофотропна дія. Остання покращує засвоєння кисню та глюкози тканинами, що вкрай необхідне в умовах компресії та запалення..Застосовуємо червоне (довжина хвилі 0.63 мКм) та інфрачервоне ЛВ (довжина хвилі 0.78-0.9 мКм). Лазеротерапія показана на всіх стадіях КІН. Курс лікування 14-15 процедур через день або 10 процедур при щоденному режимі. Експозиція 7-10 хвилин.Особливість лазеротерапії–наявність можливості поєднанного застосування процедури безпосереднь на проекцію КІН та сегментрано-на сегментарні зони спинного мозку.У випадку КІН верхньої кінцівки лазеротерапію відпускаємо на проекцію С8-Тн2-Тн4 сегментів,а у випадку КІН нижньої кінцівки-на проекцію Тн12-11-12 сегментів.Медикаментозне лікування тривале, обов`язковим є застосування прегабалінів, габапентинів, блокаторів кальцієвих каналів, новокаінових та гормональних блокад, масажу.