Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Вітаю усіх на сайті Медпрактика Здоров`я!

Я ,лікар невролог вищої категорії, лікар рефлексотерапевт вищої категорії  Галина Дмитрівна Циц.

 

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

 

   

 

 

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Останнім часом виникає безліч суперечок навколо тієї чи іншої методики лікування. Акупунктура та рефлексотерапія – не виняток. З метою уникнення непорозумінь я спробувала максимально доступно подати для вас інформацію про унікальну лікувальну методику АКУПУНКТУРУ та рефлексотерапію.

Акупунктура

Метод профілактики, реабілітації і лікування захворювань центральної та периферичної нервової системи , а також інших огранів і систем шляхом впливу на організм людини через точки акупунктукри (ТА) та рефлексогенні зони (РЗ).Лікування метом акупунктури та рефлексотерапії проводить лікар рефлексотерапевт, що має Сертифікат Спеціаліста за спеціальністю РЕФЛЕКСОТЕРАПІЯ та  відповідну кваліфікаційну категорію.
Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення!Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт, знаючи схему іннервації та вегетативного контролю за роботою внутрішніх органів

 Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Накопичений багаторічний досвід на практиці доводить безсумнівну ефективність акупунктури у лікуванні захворювань периферичної та центральної нервової сисмтеми і не тільки…
Механізм дії акупунктури відбувається шляхом впливу методу на біофізичний гомеостаз людського організму через точки акупуктури, сегменти спинного мозку, ретикулярну формацію стовбура, середнього мозку, вегетативні ганглії, лімбічну систему. Це дозволяє вирівнювати вегетативні порушення, порушення температурного та електричного балансу на клітинному та тканинному рівні, що дозволяє гальмувати розвиток захворювання.

Вважається загальновизнанним та доведеним, що акупунктура та рефлексотерапія під час проведення сеансу стимулює продукцію ендогенних опіоідів: ендорфінів, енкефалінів, а також біологічно активних речовин в організмі людини, підвищення концентрації яких викликає стан рефлекторного знеболення! Місцево, на рівні нейрона, енкефаліни та ендорфіни впливають на К-Na насос шляхом зменшення проникнення у клітину іонів натрію. Центральні нейрональні механізми рефлекторного знеболення діють через задні роги спинного мозку, спинно-мозкові ганглії, де відбувається “блокування” больової імпульсації від проблемного органа. Рецепти акупунктури, підбір точок та рефлексогенних зон впливу для рефлексотерапії, кількість сеансів визначає лікуючий лікар-невролог, рефлексотерапевт.

Рефлексотерапія – узагальнююче поняття, охоплює наступні лікувальні методики:акупунктура /голкотерапія класична з прогріванням полинними ,сигарами або моксами/, аАурикулотерапія / голкотерапія ТА вушної раковини /

Завдяки анатомо-фізіологічним особливостям будови та іннервації вушна раковина містить проекційні зони, у яких згруповані точки акупунктури (ТА), що впливають на органи та системи тіла людини. Акупунктура вушної раковини дозволяє швидко втамовувати біль в будь-якій частині тіла, регулювати перепади артеріального тиску при колаптоїдних станах та симпато-адреналових кризах,.фармакопунктура / введення в ТА фармакологических засобів /,яка дозволяє швидко та якісно досягати локального м`язевого розслаблення, зменшення болю та набряку при м`язево-тонічних та нейродистрофічних проявах остеохондрозу, периартикулярних та міофасціальних больових синдромах.

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології Акупунктура і рефлексотерапія у неврології Акупунктура і рефлексотерапія у неврології Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

 

Лазеротерапія – лазеротерапія покращує реологічні властивості крові, мікроциркуляцію венозної крові та відтік лімфи, стимулює утилізацію /засвоєння /глюкози та кисню тканинами, що особливо актуально при наявній гіпоксії та запаленні.

Квантовая терапія /вплив на ТА сфокусованого інфрачервоного лазерного випромінювання/
Застосовується завдяки здатності більш глибоко проникати у тканини, що викликає виражений протибольовий та, протинабряковий ефект. Механізм дії аналогічний лазеротерапії.

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

 

 Електротерапія сегментарна та электропунктура /електричний стимул ТА /

Електротерапія сегментарна в режимі електроміорелаксації ефективно знімає біль, джерелом виникнення якого є локальне м`язеве напруження /приклад- гострий простріл в попереку з перекосом тулуба-люмбаго/

Електропунктура застосовується з метою стимуляції ТА: протибольових точок акупунктури для зменшення болю; седативних чи тонізуючих ТА-з метою поглиблення та підсилення їх прямої дії….

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

Магнітотерапія /вплив магнітного поля певних параметрів на рефлексогенні зони/
Низькочастотне магнітне перемінне поле підвищує швидкість проведення потенціалу дії по нерву, збільшує збудливість нервового волокна, зменшує периневральний набряк. Крім того, магнітотерапія низькочастотним МП відновлює функціональні властивості нейролеми аферентних провідників больової чутливості, що призводить до значного ослаблення або припинення імпульсації з вогнища болю!

Ультразвуковий фонофорез з лікарськими речовинами на рефлексогенні зони.Застосовується з метою поглиблення проведення протизапальних чи знеболюючих гелів у вогнище запалення, набряку, болю.

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології Акупунктура і рефлексотерапія у неврології

 Результати, отриманні після застосування у схемі лікування різних захворювань акупунктури та рефлексотерапії, підкреслюють факт, що окрім зняття симптомів основного захворювання методи рефлексотерапії викликають ряд неспецифічних ефектів, проявами яких є:

 • гармонізація діяльності центральної нервової системи та емоційного фону
 • стабілізація периферичної нервової системи
 • нормалізація вегетативної нервової системи
 • активація працездатності
 • посилення процесів адаптації
 • нормалізація роботи ендокринної та іммунної систем
 • стимуляція регенеративних і трофічних тканинних механизмів та клітинного захисту відсутність побічної реакції, негативного впливу, синдрому відміни, звикання.

ПОКАЗИ до лікування методом акупунктури та рефлексотерапії:

Захворювання нервової системи:

 1. Головний біль :
  • Судинна цефалгія
  • Пароксизмальна гемікранія
  • Головний біль напруги
  • Посттравматичний головний біль
 2. Вегетосудинна дистонія
 3. Головокружіння
 4. Вертебробазиллярна недостатність 1 -2 ст
 5. Трігемінальна невропатія
 6. Невропатія лицевого нерва-ранній відновний період
 7. Невропатії верхніх або нижніх кінцівок
 8. Полінейропатії1-2 ст
 9. Компресійно -ішемічні невропатії
 10. Міофасціальний больовий синдром
 11. Фіброміалгія
 12. Міжреберна невралгія

Неврологічні прояви остеохондрозу:

 • Цервікалгія, цервікобрахіалгія – біль у шиї та руці
 • Торакалгія – біль у грудній клітці,вертеброгенна кардіалгія
 • Люмбалгія, люмбоішіалгія – біль в попереку та нозі
 • Вертерогенно-дискогенна радикулопатія шийного або попереково-крижового відділу
 • Кокцигодинія – біль в копчику
 • Нейродистрофічний периартикулярний синдром: плечелопатковий периартроз, коксартроз, периартроз колінних та гомілково-ступневих суглобів, нейроостеофіброз крижово-клубових зєднань.

Реабілітація після травм нервових корінців або сплетень верхніх або нижніх кінцівок, інфекційних захворювань, корекція порушення ходи внаслідок підвищення м”язевого тонусу після інсультів, травм, при паркінсонізмі, при демієлінізуючих захворюваннях.

У 2017 році колектив “Медпрактика Здоров`я” відзначив 20 річний юбілей!

Акупунктура і рефлексотерапія у неврології