Лікувальна гімнастика
Йога — це система вправ, які розслабляють тіло, навчають контролювати свої емоції та організм у цілому. Займаючись цією системою забезпечується рівновага всіх фізіологічних процесів в організмі.
Людина, котра регулярно дотримується цього вчення відчуває приплив сил, здоров'я, вміє захистити себе від стресів та нервового перенапруження, підвищити імунітет та і навіть покращити пам'ять. Інструктори нашого Центру складають для кожного пацієнта індивідуальний комплекс вправ-положень-Асан. Вони не просто гімнастичні вправи, а стійкі, науково змодельовані положення тіла, які покращують енергетичну рівновагу, реорганізують і відновлюють нервово-м'язову систему організму, ведуть до фізіологічної гармонії. А фізіологічна, психологічна гармонія та відсутність болевих відчуттів - це наше здоров'я! Отож, проженіть біль без ліків! Замініть їх йогою, масажем та іншими засобами, що допоможуть зберегти здоров'я, молодість та радість життя. "З радості всі створіння прийшли, в радість живіть і до радості повертайтеся" - прадавня індійська мудрість.
Йога проти артриті
У деяких хворих остеоартрит стає причиною сильних болів в суглобах, найчастіше в колінних. Лікарі призначають знеболюючі засоби, але бувають випадки, коли йога надає таку ефективну дію, що болі проходять.
Спеціалісти рекомендують:
- Вправи виконувати не менше чотирьох разів на тиждень, після теплого душу.
- Не слід робити різких рухів, вправи потрібно виконувати поволі і обов'язково припиняти їх, якщо виникає біль.
- Якщо поставлений діагноз артрит, потрібно займатися особливо обережно. Зайва напруга може зашкодити.
- Якщо є болі в спині або грижа, не робити вправу 3.
- Прислуховуйтесь до власних відчуттів під час виконання вправ і виключайте ті рухи, які викликають біль.
- Перед початком занять слід обов'язково проконсультуватися з фахівцем.
Комплекс фізичних вправ з йоги, що допомагає боротися з артритом:
Вправа “живі суглоби”
- Випрямитись на повний зріст і поставити ноги на ширину плечей. Виконувати цю і наступні вправи поволі, роблячи від 3 до10 глибоких вдихів під час кожного з них. Витягнути руки вперед на висоту плечей, долонями вниз. Підніміть кисті, поставте долоні перед собою, неначебто ви подавали комусь сигнал зупинитися. Пальці при цьому повинні бути розсунені.
- Злегка зігнути руки в ліктях, стиснути долоні в кулаки. Розтискати долоні і доторкнутися великим пальцем по черзі до всіх інших так, щоб вони утворили букву “О”.
- Витягнути руки в сторони, неначебто ви хотіли розсунути стіни. Пальці направлені вниз. Зробити кожною долонею 15 маленьких кругів в одному напрямі, а потім в іншому.
- Зчепити пальці в замок, витягнути руки перед собою і описати ними 15 кругів за годинниковою стрілкою і стільки ж проти.
- Опустити руки і повернути голову так, щоб подивитися через праве плече. Повторити цей рух, подивившись через ліве плече. Тепер подивитися прямо перед собою і спробувати доторкнутися правим вухом до правого плеча, а потім лівим - до лівого. Опустити підборіддя на груди, а потім повернути його в нормальне положення.
- Положити руки на стегна і злегка зігнути ноги в колінах. Уявити собі, що ви стоїте всередині майже порожньої банки з-під вареня і намагаєтеся, обертаючи стегнами і сідницями, зібрати залишки вареня із стінок банки. Виконувати обертання по 5 разів в кожну сторону.
- Виконати ходьбу на місці протягом 30 секунд. Потім постояти на кінчиках пальців 5 секунд і поволі опустити ступні на підлогу.
Вправа “відпочиваюче дерево”
- Лягти на спину, випрямити ноги, руки уздовж тіла. Підтягти праве коліно до грудей, якщо болі в лівому стегні, то почніть з лівого коліна. Зробити 5 обертальних рухів правою ступнею в один бік, а потім в іншу. Потім поволі опишіть 5 кругів правим коліном управо і вліво, неначе ви хочете намалювати круги на стелі.
- Як раніше згинаючи праву ногу, покласти ступню поряд з лівим коліном. Максимально витягнути пальці на лівій нозі. Закинути руки за голову, обхватити кистями лікті і старатися як би подовжити своє тіло.
- Не відриваючи праву ступню від лівої ноги, опустити зігнуту в коліні праву ногу на підлогу так, щоб не відчувати незручності від її надмірної напруги. При цьому не відривати ліву ногу і сідниці від підлоги. Коли ви виконуєте цю вправу в перший раз, можна покласти подушечку під праве коліно.
- Зробити від 3 до 10 глибоких вдихів. Можна руками допомогти правому коліну зайняти місце над животом, а потім плавно випрямити ногу і покласти її на підлогу. Повторити цю вправу другою ногою.
Вправа “обертання тулубом”
- Стати лицем до сидіння стільця. Зігнути праву ногу в коліні і поставити її на сидінні або на щаблину під сидінням так, щоб стегно розташовувалось паралельно підлозі, а коліно знаходилося безпосередньо над кісточкою.
- Покласти ліву долоню на зовнішню сторону правого коліна і, не зміщуючи праву ногу, повернути корпус вправо. Завести праву руку за корпус, розкривши долоню назовні, і постарайтеся дотягнутися нею до лівого стегна.
- Повернути голову вправо і подивитися через праве плече, прагнучи не дуже напружувати шию. При цьому не згинати спину.
- Зробити від 3 до 10 глибоких вдихів. Кожного разу, вдихаючи повітря, прагніть максимально випрямити спину і ніби стати вище. При видиху злегка нахилити корпус вправо, підтримуючи рівновагу за допомогою рук.
- Повільно повернути голову в нормальне положення, подивитися прямо перед собою і опустити руки по сторонах. Повторити цю вправу, почавши її виконувати з лівої ноги.
Ознайомитись із відеоінструкціями з лікувальної гімнастики, ви можете за посиланням.
Записаться на консультацию
Хотите записаться на прием? Заполните форму и наш администратор свяжется с Вами