Ультразвукове сканування при защемленні нерва

Основні симптоми защемлення нерва

Симптоми залежать від області , в якій відбулося защемлення ( защемлення сідничного нерва , защемлення шийного нерва) , наявності або ж відсутності процесу запалення , а також ступеня тяжкості і причини , по якій з’явилося защемлення нерва в хребетному стовпі.

Залежно від локалізації болю під час заміщення , розрізняють :

• болі в області шиї ( цервікалгія ) ;

• болі в області шиї , що переходять у руку ( цервікобрахіалгіі ) ;

• болі в синьо і попереку ( люмбалгія ) ;

• болі в області попереку , які віддаються в задню поверхню ноги і сідницю ( люмбоишиалгия ) ;

• болі в крижах , які віддаються в задню поверхню ноги і сідницю ( ішіалгія ) .

Окремо стоїть випадок з защемлением сідничного нерва. У медицині защемлення сідничного нерва називається ішіасом .

При защемленні сідничного нерва проявляються такі симптоми: поколювання і печіння в нижній частині ноги , слабкість і обмеження в рухливості ніг , біль у задній частині ноги , стріляючий біль при положенні стоячи.

Як показує практика , біль відчувається лише в одній нозі ( ішіалгія одностороння ) і може посилюватися при сміху , чханні , кашлі. Інтенсивність , з якої починає проявлятися защемлення сідничного нерва , безпосередньо пов’язана з наявністю або відсутністю грижі , величини протрузії та деяких інших факторів .

Причини защемлення нерва
В даний час можна виділити дві основні групи причин защемлення :

1 . У більшості випадків защемлення нерва в хребетному стовпі трапляється із – за загострення остеохондрозу та гіпетонуса спинних м’язів.

При першому варіанті процеси дистрофії в міжхребцевих дисках можуть призвести до звуження зазорів між сусідніми хребцями. Що стосується спазмування м’язів спини , то м’язи просто посилюють даний прочісування . В результаті спазмування часто відбувається защемлення нервових відгалужень спинномозкової рідини дисками.

2 . В інших випадках нерви затискаються Спазмування м’язами. Разом з нервами також защемляются і кровоносні судини. Це часто призводить до сильного погіршення процесу кровообігу внутрішніх органів і головного мозку. Якщо защемлення нерва носить тривалий характер , то можливо відмирання частини нервових тканин , що веде за собою втрату чутливості в окремих ділянках шкіри і навіть в окремих ділянках тіла.

Страшно ще й те , що защемлення іноді супроводжується запаленням нерва ( наприклад , при радикуліті ) .

Защемлення шийного нерва.
Причинами защемлення шийного нерва можуть бути різними. Наприклад , підвивих шийних хребців або пролапс (випинання , протрузія ) міжхребцевого диска з – за процесів дистрофії в шийному відділі хребетного стовпа ( остеохондроз) .

Защемлення сідничного нерва , защемлення нерва в попереку.
Зустрічаються випадки , коли защемлення супроводжується запаленням защемленного нерва. Дані випадки називають радикулітом .

Защемлення нерва в поперековому відділі або сідничного нерва в цілому , то вони являють собою найпоширеніший випадок радикуліту , так як на попереково – крижовий відділ хребетного стовпа припадає найбільша тяжкість тіла людини. Саме тому часто защемлення сідничного нерва відбувається у людей , які страждають надмірною вагою.

До початку лікування важливо звернути увагу на діагностику основного захворювання, яке призвело до затискання нерва. Тому що зняття больового синдрому не прибирає причину виникнення защемлення нерва , і біль може повернутися . У МЦ ” Формула Здоров’я ” пацієнтам рекомендують пройти апаратну діагностику “Сузір’я” , яка дозволяє визначити стан систем організму і причину болю.

Лікування защемлення нерва
Лікування йде за двома напрямками: сн6ятіе больового синдрому та вплив на захворювання, яке викликало защемлення нерва.

Для людей з надмірною вагою – програми зниження ваги і відновлення обміну речовин.

При захворюваннях хребта – лікування конкретного захворювання:

• м’язового спазму ,

• міжхребцевої грижі ,

• протрузії або зміщення хребців .

В інших випадках терапія спрямована на відновлення нормального положення хребців і зняття м’язових спазмів.

 
Важливо відзначити , що защемлення нерва є частим гостем у людей літнього віку. Справа звичайно в процесах старіння організму. Старість – це хвороба , яку можна і потрібно лікувати! У МЦ « Формула здоров’я » діє комплекс програм , спрямованих на зниження біологічного віку – «Здорове Довголіття

У комплекс лікування поряд з медикаментами , голкотерапією входить дуже ефективна методика ультразвукового
сканування рефлексогенних зон:

 Ультразвукова терапія – вплив ультразвуку знімає  больовий синдром , сприяє більш глибокому проникненню  лікарських речовин , виявляє м’який мікромассаж клітин і   тканин