Аурікулопунктура

Аурикулотерапия або голковколювання точок вушної раковини найбільш ефективна в комплексі з іншими методами лікування рефлексотерапії. Зокрема з масажем і фітотерапією . Біологічно активні точки в області вушної раковини мають чітку локалізацію , так що результат терапії буде залежати від знань лікаря про їх розташування та вміння точно знаходити їх. Перед лікуванням фахівець аурікулотерапевт обмацує вушну раковину , щоб визначити її чутливість. При травмах та гострих патологічних станах чутливість відповідних точок різко підвищена , тому виявити їх простіше.

Якщо процес носить хронічний характер , завдання ускладнюється . Тоді лікар шукає підказки , якими можуть бути лущення або роздратування шкіри на певних ділянках вушної раковини.

Після того, як визначені точки для аурикулотерапии , вибираються голки. Для невеликого роздратування , ослаблених хворих і дітей беруть тонкі короткі голки. Для більш інтенсивного впливу застосовують голки великого діаметру. Ослаблені пацієнти і ті , кому вперше проводиться сеанс аурикулотерапии , повинні обов’язково перебувати в лежачому або напівлежачому положенні.

При точному попаданні в точку у хворого з’являються характерні відчуття – жар , ломота , відчуття розпирання , які зберігаються протягом усього сеансу. Тривалість лікування коливається від 15-20 хвилин до півгодини. Голки залишають і на більш тривалий термін , іноді на 7-10 днів. Роблять це звичайно при лікуванні залежностей , використовуючи мікроголки зі срібла і фіксуючи їх лейкопластиром.